Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PGKiM Węgiel
PADEWSCY

Nie bądźmy obojętni!

2023-03-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Nie bądźmy obojętni!
Nie bądźmy obojętni!
BRAMY WYGRODZENIA

Mimo tego, że wiosna już niebawem, to aura zimowa ciągle nas zaskakuje. Dlatego dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie wespół z pracownikami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej po raz kolejny odwiedzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, potrzebujące pomocy bądź schronienia.

 

Sprawdzano m.in. pustostany czy ogródki działkowe i monitorowano sytuację tych osób, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebował. – Zwracamy się z apelem o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka, zwłaszcza gdy temperatura spada. Nasze wspólne zainteresowanie być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Niesienie pomocy osobom bezdomnym, starszym oraz mieszkającym samotnie i niezaradnym życiowo stanowi jedno z głównych działań policji, a także wielu instytucji – czytamy w komunikacie KPP w Krotoszynie.

Policja apeluje do mieszkańców o przekazywanie informacji dotyczących osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz ludzi starszych, samotnych, ubogich, a także o to, by nie ignorować przypadków napotkania osób znajdujących się w sytuacji zagrażających ich życiu. – Nie bójmy się reagować. Przypominamy, że miejsca przebywania osób bezdomnych można przekazać poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie – apelują policjanci.

OPRAC. (ANKA)

FOT. KPP Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + dwanaście =

YouTube

VADEMECUM
Archiwum
OCHMAN
KOK
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
Zajączek
EDI
Jarmużek
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA
ZAKOCHANY W DREWNIE
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak