Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

16 medali karateków w Legnicy

2019-12-06
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. 16 medali karateków w...
16 medali karateków w Legnicy
Media sort baner w tekstach

W ostatni dzień listopada karatecy z naszego powiatu rywalizowali w II Arashi Cup Legnica 2019. 16 medali to łączny dorobek reprezentantów UKS Shodan Zduny, ASW Nippon Krotoszyn i UKS Ukemi Kobylin.

 

W turniejowe szranki stanęło 500 zawodników z 38 klubów z sześciu państw. Siedem razy na podium stawali karatecy Shodana. Ekipa ze Zdun w klasyfikacji klubowej zajęła szóste miejsce. Złoto w kata dziewcząt 10-13 lat wywalczył zespół w składzie: Marta Streubel, Anna Streubel i Matylda Ozga, a w kata drużynowym dziewcząt 8-9 lat najlepszy był team w składzie: Aleksandra Adamska, Natasza Adamska, Marta Streubel. Medal z najcenniejszego kruszcu zdobył także Jarosław Adamski w kata indywidualnym masters +48 lat. Srebro wywalczył Marcin Jankowski w kata mężczyzn 30-39 lat, a trzecie lokaty zajęły Zuzanna Szymańska, Natasza Adamska i Nadia Duczmal w kata drużynowym dziewcząt 10-13 lat oraz Natasza Adamska i Marta Streubel w kata indywidualnym dziewcząt 9 lat.

Ekipa ASW Nippon Krotoszyn przywiozła z Legnicy osiem krążków. Na najwyższym stopniu podium stawali Maja Dolata w kata dziewcząt 9 lat oraz – dwukrotnie – Piotr Bielawski, w kata i w kumite indywidualnym mężczyzn 30-39 lat. Filip Mosz był drugi w kumite juniorów -76 kg. Brąz wywalczyli natomiast Patryk Matysiak (kumite chłopców 10-11 lat -35 kg), Maja Dolata (kumite dziewcząt 8-9 lat +30 kg), Łukasz Błaszczyk (kumite juniorów -61 kg) i Jakub Pleskacz (kumite juniorów -76 kg).

Ponadto trzecie miejsce w kumite juniorów -68 kg zajął Jakub Łęcki, reprezentujący UKS Ukemi Kobylin.

(LENA)

FOT. UKS Shodan Zduny

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek