Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

20-lecie powiatu krotoszyńskiego!

2018-06-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. 20-lecie powiatu krotoszyńskiego!
20-lecie powiatu krotoszyńskiego!

9 czerwca samorząd powiatowy obchodził swoje dwudzieste urodziny. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja odbyła się uroczysta sesja, a potem na krotoszyńskim rynku zorganizowano biesiadę z szeregiem atrakcji dla mieszkańców.

 

Uroczystą sesję otworzył Leszek Kulka, przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego, który powitał zaproszonych gości – radnych powiatowych i gminnych, burmistrzów, wójtów, pracowników jednostek administracyjnych i przedstawicieli parlamentarzystów. Wspomniał też o historycznym znaczeniu utworzenia powiatów.

Starosta Stanisław Szczotka mówił natomiast o tym, jak przez te lata powiat się zmieniał, jakie inwestycje były i są realizowane. Podczas sesji wręczono odznaczenia osobom, które miały wkład w rozwój samorządu powiatowego.

Późniejsza biesiada na rynku przyciągnęła liczne grono mieszkańców. Każdy z sześciu samorządów gminnych miał swojego reprezentanta na scenie. Wystąpiły Krotoszyńska Orkiestra Dęta (Krotoszyn), Kapela z Klina (Kobylin), Zespół Tańca Ludowego Koźminiacy (Koźmin Wlkp.), Zespół Ale Babki wraz teatrem szkolnym Iskierki i grupą teatralną Gracja (Rozdrażew), Koło Śpiewacze Cecylia (Sulmierzyce) i Zdunowski Zespół Wokalny (Zduny), a także zespół Tacy Nie Inni oraz Sul-Jazzband. Dla uczestników imprezy przygotowano również zabawę w postaci rozwiązywania krzyżówki. Trzeba było odpowiedzieć na pytania na temat powiatu. Następnie odbyło się losowania nagród.

Na biesiadzie nie zabrakło oczywiście stoisk powiatowych placówek oświatowych, jednostek, służb, inspekcji i straży – z szeregiem atrakcji. Były pokazy doświadczeń chemicznych i fizycznych, kreatywne warsztaty dla dzieci, malowanie twarzy, pokazy sprzętu ratunkowego, policyjnego i strażackiego, znakowanie rowerów, doradztwo kosmetyczne i fryzjerskie czy przejazdy bryczką. Przygotowano również stoiska gastronomiczne, na których każdy mógł spróbować lokalnych wypieków i pyszności, przygotowanych przez szkoły z naszego powiatu.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner