Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

50 lat zapasów w naszym mieście!

2021-09-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. 50 lat zapasów w...
50 lat zapasów w naszym mieście!
COT

17 września o godz. 17.00 w restauracji Leśniczówka odbędzie się gala jubileuszowa z okazji 50-lecia LKS Ceramik Krotoszyn. Przypominamy więc krótko historię krotoszyńskich zapasów.

 

Początki tej dyscypliny sportu w naszym regionie sięgają 1954 r. Wtedy właśnie w Sulmierzycach utworzono Klub Zapaśniczy SULIMIRCZYK, który pod wodzą trenera Waldemara Koniecznego, szybko osiągnął czołową pozycję w kraju w zapasach w stylu wolnym. Dowodem na to było zajęcie trzeciego miejsca w Polsce w stylu wolnym. Zawodnicy klubu – Leonard Świderski, Bogdan Bartkowiak, Lech Pauliński, Eugeniusz Ratajczak, Tadeusz Rozum czy Krzysztof Machnik – wielokrotnie reprezentowali Polskę w turniejach międzynarodowych.

W 1970 r. sekcja zapaśnicza SULIMIRCZYKA została przeniesiona do Krotoszyna. Cztery lata później klub zmienił nazwę na Ludowy Klub Sportowy CERAMIK, co związane było z rozpoczęciem działalności pod patronatem Krotoszyńskich Zakładów Ceramiki Budowlanej. Wtedy też przeniosła się do Krotoszyna część zawodników z Lechem Paulińskim na czele. W 1976 r. klub otrzymał nowy obiekt do treningów w postaci wyposażonej sali treningowej na krotoszyńskim stadionie. W 1985 r. powstał Klub Kibica. Trzy lata później Wojciech Wala reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu. To jednak nie jedyny występ reprezentanta krotoszyńskiego klubu na największej sportowej imprezie. W 2016 r. na igrzyskach w Rio de Janeiro wystartowali bowiem Radosław i Robert Baran, a jeden z nich to przedstawiciel Ceramika.

W ramach funkcjonowania LKS-u zajęcia prowadzone są w czterech uczniowskich klubach sportowych: Suples Błonie, Herakles Orpiszew, Nelson Chwaliszew oraz Bartosz Odolanów.

Gala jubileuszowa z okazji 50-lecia klubu pierwotnie miała się odbyć w ubiegłym roku. Po przeanalizowaniu sytuacji pandemicznej władze Ceramika zdecydowały o przeniesieniu wydarzenia. Ostatecznie galę zaplanowano na ten rok. Uroczystość odbędzie się więc 17 września o godz. 17.00 w restauracji Leśniczówka w Krotoszynie. Zaproszeni zostali byli i obecni zawodnicy oraz działacze LKS Ceramik. Władze klubu proszą o potwierdzenie przybycia poprzez wiadomość na facebookowym profilu lub telefonicznie – 691 413 915.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud