Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

14 razy na podium

2021-09-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. 14 razy na podium
14 razy na podium
LOMBARD SMOK

W pierwszy weekend września zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego rywalizowali w zawodach o Puchar Polski Młodzików i Kadetów w Sumo. W Brzegu Dolnym nasi sportowcy wywalczyli czternaście medali.

 

Puchar Polski w Brzegu Dolnym był pierwszym turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy w 2022 roku. W imprezie wystartowało blisko 200 zawodników i zawodniczek z 15 klubów z całej Polski.

Pięcioro reprezentantów UKS Samson Kobylin zdobyło aż dziewięć medali. W grupie młodzików znakomicie spisał się Antoni Czebatura, który triumfował w kategorii 55 kg i był drugi w kat. 60 kg. Świetnie poradziły sobie też kadetki. Anita Maleszka zwyciężyła w kat. 60 kg, a w open stanęła na najniższym stopniu podium. Kamila Konieczna wywalczyła złoto w kat. +70 kg i srebro w open. W zmaganiach kadetów brązowe krążki zdobyli A. Czebatura w kat. 55 kg i Antoni Grenda w kat. 75 kg i w open. Z kolei Kacper Matysiak uplasował się na piątej lokacie w kat. 55 kg.

Zawodnicy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn stanęli na podium pięć razy. Srebro w kat. +70 kg młodzików wywalczył Bartosz Staśkowiak. W rywalizacji kadetów po złoto sięgnęli Maksymilian Bondzior w kat. 50 kg oraz Oskar Błaszczyk w kat. +95 kg i w open. Ponadto Michał Stasik był drugi w kat. 65 kg.

(LENA)

FOT. UKS Samson Kobylin

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud