Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

9-letnia Nadia poprowadzi wykład

2018-06-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. 9-letnia Nadia poprowadzi wykład
9-letnia Nadia poprowadzi wykład

Kim jest primabalerina? Dlaczego taniec potrafi zmienić życie? Czy każdy może trenować balet? To tylko wybrane pytania, na które już 15 czerwca odpowie 9-letnia Nadia Frik. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie poprowadzi specjalny wykład dla blisko 250 rówieśników. Wydarzenie organizowane jest przez Dolnośląską Szkołę Wyższą z Wrocławia w ramach Polskiej Akademii Dzieci.

 

Wykład „Balet – moja pasja” wygłosi 9-letnia Nadia Frik z SP nr 4 w Krotoszynie. Nadia od blisko 2 lat trenuje balet, który stał się jej pasją. Wraz ze swoją klasą uczestniczyła również jako mała studentka w dwóch edycjach Polskiej Akademii Dzieci we Wrocławiu. To jedyna grupa z powiatu krotoszyńskiego, która zakwalifikowała się do udziału w tym edukacyjnym projekcie. Organizatorem projektu jest Dolnośląska Szkoła Wyższa. Uczelnia, która w tym roku kolejny raz w rankingach Perspektyw uznana została za najlepszą niepubliczną uczelnię na Dolnym Śląsku i jedną z najlepszych w Polsce, zdecydowała uhonorować zaangażowanie klasy IIIa z Krotoszyna i zorganizować, we współpracy z dyrekcją szkoły, specjalne spotkanie właśnie w Krotoszynie.

– Bardzo cieszymy się, że ostatnie w tym roku akademickim spotkanie Polskiej Akademii Dzieci zorganizowane zostanie właśnie w Krotoszynie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem małych studentów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie, którzy z wielkim zaangażowaniem, zainteresowaniem i ciekawością biorą udział w naszym projekcie – podkreśla dr Anetta Pereświet-Sołtan, psycholog i koordynatorka Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. – Niewątpliwie jest to również zasługa wychowawczyni, pani Anny Marcinkowskiej, oraz otwartości rodziców i dyrekcji, że możemy gościć tę grupę u nas we Wrocławiu. To właśnie ich determinacja, jak i zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni, spowodowały, że postanowiliśmy uhonorować dzieci z Krotoszyna organizacją ostatniego spotkania właśnie w ich mieście – dodaje.

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 15 czerwca, o godz. 10.00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Młyńskiej 2b. Wykładowi Nadii towarzyszyć będą m.in. pokazy szkół tańca Power Dance oraz Show Dance, a także wykład dorosłego eksperta, w rolę którego wcieli się założycielka zespołu Krotoszanie, Arletta Polańska. Spotkanie moderować będzie 11-letnia Kasia Chudziak, która już w wieku 6 lat prowadziła swój pierwszy wykład na temat mediów i informacji prasowej, a dziś jest rzeczniczką Polskiej Akademii Dzieci.

Polska Akademia Dzieci, którą organizuje Dolnośląska Szkoła Wyższa, to pierwszy na skalę międzynarodową uniwersytet prowadzony przez dzieci. Celem edukacyjnego projektu jest rozbudzanie w młodych odbiorcach ciekawości świata, chęci do realizowania własnych pomysłów oraz projektowania eksperymentów. Uczestnikami wydarzenia są dzieci w wieku od 6 do 12 lat oraz ich opiekunowie. Wykłady prowadzone są przez małych ekspertów, którzy przekazują swoim rówieśnikom wiedzę z obszaru swoich zainteresowań. Uzupełnieniem ich wystąpień są prezentacje zaproszonych dorosłych ekspertów. W trakcie zajęć uczestnicy mogą zadawać pytania ekspertom.

Organizatorem Polskiej Akademii Dzieci we Wrocławiu jest Dolnośląska Szkoła Wyższa. Partnerem strategicznym VI edycji projektu jest Miasto Wrocław. Patronat honorowy nad projektem objęli Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Partnerem projektu jest Robo Camp.

OPRAC. (RED)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...