Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

A. Możdżanowska na stanowisku wiceministra

2017-10-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Polityka
  4. /
  5. A. Możdżanowska na stanowisku...
A. Możdżanowska na stanowisku wiceministra

W środę, 18 października, posłanka Andżelika Możdżanowska otrzymała stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz pełnomocnika rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Przypomnijmy, że w lipcu bieżącego roku A. Możdżanowska postanowiła opuścić klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od tej pory jest posłem niezrzeszonym. Do września była członkinią Sejmowej Komisji Śledczej ds. Amber Gold.

– W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju podkreśla się rolę i znaczenie małych i średnich firm. Przedsiębiorczość, zwłaszcza ta najmniejsza, to niezawodny silnik naszej gospodarki. Prawie 2 mln MŚP wytwarza połowę polskiego PKB. Dlatego głos przedsiębiorców, ale też głos tych, którym dają zatrudnienie, musi być jeszcze lepiej słyszany – i w rządzie, i w parlamencie. Tak widzę rolę pełnomocnika ds. MŚP i jestem pewien, że pani minister Andżelika Możdżanowska doskonale tę rolę wypełni – oświadczył wicepremier Mateusz Morawiecki w komunikacie Ministerstwa Rozwoju.

W latach 2011-2015 Andżelika Możdżanowska była senatorem RP. W 2015 r. była sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Obecnie jest posłanką na Sejm. Przed rozpoczęciem działalności parlamentarnej pracowała jako dziennikarka, nauczycielka szkół ponadgimnazjalnych oraz wykładowczyni akademicka. Prowadziła Centrum Obsługi Biznesu, zajmując się m.in. doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Ukończyła studia z zakresu zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz ochrony środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jest także absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz studiów podyplomowych w zakresie przygotowywania i zarządzania projektami finansowanymi ze środków Unii Europejskiej w Instytucie Biznesu w Kaliszu. Założyła Stowarzyszenie „Po Prostu Pomagam”, organizuje akcje społeczne i charytatywne na rzecz chorych dzieci, a także akcje krwiodawstwa na rzecz szpitali w Wielkopolsce „Kropla życia”.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Kamienica
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...