Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Ankieta w sprawie programu Mieszkanie+

2019-06-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Ankieta w sprawie programu...
Ankieta w sprawie programu Mieszkanie+

Gmina Krotoszyn planuje przystąpić do programu rządowego Mieszkanie+. W tym celu przygotowano ankietę dla mieszkańców. Jej druk można pobrać ze strony internetowej www.krotoszyn.pl lub w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie (parter – punkt informacyjny).

 

Ankietę można wypełniać do 19 czerwca. Należy ją dostarczyć do urny przy wspomnianym punkcie informacyjnym bądź wysłać pocztą (Urząd Miejski w Krotoszynie, ul. Kołłątaja 7, 63-700 Krotoszyn) lub przesłać skan e-mailem (um@krotoszyn.pl).

Ankieta pomoże określić skalę zainteresowania programem Mieszkanie+. Udzielone informacje będą przydatne przy opracowywaniu ewentualnej koncepcji wdrażania programu i planowania realizacji kolejnych etapów przedsięwzięcia. Urząd zwraca uwagę, że ankieta nie jest wnioskiem o wynajem mieszkania, lecz ma jedynie na celu zebranie wstępnych informacji i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Z programu Mieszkanie+ w pierwszej kolejności będą mogły skorzystać rodziny, które nie mogą otrzymać lokalu komunalnego, a ich dochody są zbyt niskie, aby wynająć czy kupić mieszkanie na rynku komercyjnym. Podstawowym kryterium, które będzie musiał spełnić przyszły najemca, jest tzw. zdolność czynszowa, która określa możliwości finansowe rodziny pod kątem terminowego opłacania czynszu.

W zakres pakietu Mieszkanie+ wchodzi program dopłat do czynszu Mieszkanie na Start. Jego celem jest poprawa dostępności mieszkań dla osób o dochodach utrudniających samodzielne zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych. System dopłat do czynszu planowany jest w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla