Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Kultura

Żywot Mariana według Neo-Nówki

Żywot Mariana według Neo-Nówki

2019-03-19 / Kultura
W minioną sobotę hala widowiskowo-sportowa wypełniona była po brzegi. Tłumy mieszkańców Krotoszyna i okolic miały bowiem okazję obejrzeć występ kabaretu Neo-Nówka w najnowszym programie „Żywot Mariana”. Bilety na dwa spektakle rozeszły się w iście ekspresowym tempie.
Coś z Winstona Churchilla…

Coś z Winstona Churchilla…

2019-03-13 / Kultura
Trwała wojna. Przyniesiono mu projekt budżetu kraju. Przeczytał uważnie i zapytał: - A gdzie pieniądze na kulturę? - Przecież trwa wojna, więc jaka kultura?! - Jeżeli nie ma kultury, to o co my, do cholery, walczymy?! – zdziwił się Churchill.
Zmianę świata zacznij od siebie

Zmianę świata zacznij od siebie

2019-03-04 / Kultura
W sali kameralnej Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury gościł Szymon Hołownia. Tym samym zainaugurowano cykl spotkań Towarzystwa Gorzkiej Herbaty. Moderatorem był Wojciech Szuniewicz, dyrektor KOK-u.
James Harries oczarował publiczność

James Harries oczarował publiczność

2019-03-02 / Kultura
W sali kameralnej Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert brytyjskiego songwritera, Jamesa Harriesa. Publiczność była oczarowana muzycznym i wokalnym kunsztem artysty. Wydarzenie zorganizowano wspólnie z agencją koncertową Borówka Music.
Wspólne działanie przynosi korzyści

Wspólne działanie przynosi korzyści

2019-02-18 / Kultura
Krotoszyńska Biblioteka Publiczna po raz kolejny zorganizowała Dzień Bezpiecznego Internetu. Inicjatorem akcji od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.
Biblioteka bez granic

Biblioteka bez granic

2019-02-15
W ramach inicjatywy BiblioLAB 8 lutego w koźmińskiej bibliotece odbył się Zjazd Bibliotekarzy z Wielkopolski pod hasłem „Biblioteka bez granic”. Przez cały dzień kilkudziesięciu bibliotekarzy z całego województwa szkoliło się w trakcie warsztatów tematycznych, wymieniało się doświadczeniami i dobrymi praktykami.
Połączenie sztuki i technologii

Połączenie sztuki i technologii

2019-02-12 / Kultura
W gabinecie burmistrza Krotoszyna doszło do podpisania umowy na dofinansowanie Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki, Wzornictwa i Technologii, którego organizatorem będzie Stowarzyszenie Klub Art. Wydarzenie zaplanowano na 6 lipca.
Drogi ku niepodległości

Drogi ku niepodległości

2019-02-07 / Kultura
W niedzielne popołudnie, 3 lutego, w kinie Mieszko odbyło się spotkanie promujące książkę dra Michała Pietrowskiego „Koźmińskie drogi ku niepodległości”. Uświetniła je wspaniałym koncertem pianistka Miyako Arishima z Japonii. Spotkanie prowadził Kasper Ekert, dyrygent koźmińskiego chóru.
Fotografie z niecodziennych podróży

Fotografie z niecodziennych podróży

2019-02-06 / Kultura
W Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka miało miejsce otwarcie wystawy fotografii „Portret z podróży niecodziennych” autorstwa Grzegorza Pierzchały. Ekspozycję będzie można oglądać do 15 marca.
W nastroju zadumy

W nastroju zadumy

2019-02-06 / Kultura
W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera odbył się koncert Lucasa Laufena – muzyka pochodzącego z Australii, mieszkającego od niedawna w Berlinie. Swoją karierę rozpoczął od wydania debiutanckiego EP „Goodbye” i zagrał już ponad 80 koncertów.
Jolanta Bartoś ponownie w Krotoszynie

Jolanta Bartoś ponownie w Krotoszynie

2019-02-04 / Kultura
29 stycznia już po raz czwarty w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej gościła Jolanta Bartoś, pisarka, która przez wiele lat mieszkała w naszym mieście. Tym razem autorka promowała swoje najnowsze powieści - „Obłęd” i „Fatum”.
Schola Cantorum ponownie w Krotoszynie

Schola Cantorum ponownie w Krotoszynie

2019-01-29 / Kultura
W dniach 23-26 stycznia w Kaliszu oraz wielu miejscowościach południowej Wielkopolski odbywał się 41. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”. Po raz kolejny wydarzenie to zagościło również w Krotoszynie.
Śpiewali kolędy i pastorałki

Śpiewali kolędy i pastorałki

2019-01-26 / Kultura
20 stycznia w Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizatorem wydarzenia był chór Harfa, działający przy miejscowym Klubie Seniora „Złoty Wiek”.
Kolędy, pastorałki i pieśni zimowe

Kolędy, pastorałki i pieśni zimowe

2019-01-23 / Kultura
10 stycznia odbył się X Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych pod hasłem „Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą”, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Konarzewie i Stowarzyszenie „Motylek”.
Ciekawych wydarzeń nie brakuje

Ciekawych wydarzeń nie brakuje

2019-01-22 / Kultura
Końcówka stycznia zapowiada się bardzo ciekawie w wydarzeniach kulturalnych proponowanych przez KOK. W kinie 3D Przedwiośnie, po zakończonym remoncie technologicznym, można już w pełni korzystać z oferty repertuarowej, teraz również w nowej technologii 3D, dającej dużo lepszą jakość obrazu.
W mroku ciemności

W mroku ciemności

2019-01-02 / Kultura
W grudniu Krotoszyńska Biblioteka Publiczna zorganizowała Konkurs Czytelniczy „W mroku ciemności”, który skierowany był do uczniów klas VII-VIII SP i III gimnazjum. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością książki „Zmierzch” Stephenie Meyer.


Przejdź do: Starsze aktualności gazety

Ankieta

Co myślisz na temat podwyższenia diet przez krotoszyńskich radnych?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
Archiwum
Jandy Kabarety
W starym stylu
Impuls
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jarmużek
Kamienica
Wojno
M-partner
Matyla