Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Wojno
Duży baner na środku

Kultura

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”

2019-11-07 / Kultura
3 listopada w sali szkolnej przy ulicy Krotoszyńskiej w Kobylinie mieszkańcy mieli okazję obejrzeć inscenizację II części „Dziadów” Adama Mickiewicza, przygotowaną przez uczniów klasy VIII miejscowej Szkoły Podstawowej. Liczna widownia gromkim aplauzem wyraziła swój podziw dla uczniów, którzy wykazali się niemałymi talentami aktorskimi.
Patriotyczne strofy

Patriotyczne strofy

2019-11-05 / Kultura
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie odbył się Powiatowy Konkurs Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej LOK pod patronatem starosty krotoszyńskiego.
Wygraj bilet na Kabaret JURKI!

Wygraj bilet na Kabaret JURKI!

2019-10-31 / Kultura
1 grudnia o godz. 20.00 w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie wystąpi Kabaret Jurki. A my mamy dla Was trzy podwójne zaproszenia na to wydarzenie!
Urodziny Kubusia Puchatka

Urodziny Kubusia Puchatka

2019-10-23 / Kultura
W ramach Ogólnopolskich Urodzin Kubusia Puchatka w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej gościły dzieci z dwóch przedszkoli. Na małych gości czekało wiele atrakcji.
Tego jeszcze nie grali!

Tego jeszcze nie grali!

2019-10-23 / Kultura
8 listopada w Krotoszynie wystąpi Kabaret Moralnego Niepokoju. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć premierowy program „Tego jeszcze nie grali”.
Na ludową nutę

Na ludową nutę

2019-10-17 / Kultura
W Nowej Wsi odbył się XIX Powiatowy Przegląd Folklorystyczny Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorami imprezy były Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, krotoszyńskie biuro Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Miejsko-Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, a także gmina Rozdrażew.
40-lecie zespołu Dżem!

40-lecie zespołu Dżem!

2019-10-15 / Kultura
W sobotę w hali sportowo-widowiskowej w Krotoszynie odbył się koncert legendarnego zespołu Dżem, który w tym roku obchodzi 40-lecie działalności. Wydarzenie zgromadziło tłumy fanów, którzy bawili się wspaniale.
Kolorowa oferta KOK-u

Kolorowa oferta KOK-u

2019-10-14 / Kultura
Październik niech będzie przynajmniej tak kolorowy jak nasza oferta z propozycjami na ten jesienny miesiąc.
Jubileusz koźmińskiego chóru

Jubileusz koźmińskiego chóru

2019-10-08 / Kultura
Pod koniec września na koźmińskim zamku odbyło się spotkanie chórów z południowej Wielkopolski. Gospodarzem tej cyklicznej imprezy był w tym roku miejscowy Chór Mieszany im. Cz. Czypickiego, który jednocześnie świętował swoje 130. urodziny! Patronem honorowym i współorganizatorem spotkań chóralnych był burmistrz Koźmina Wlkp.
Chcą ratować koźmińskie zabytki

Chcą ratować koźmińskie zabytki

2019-10-03 / Kultura
W połowie września władze Towarzystwa Miłośników Koźmina Wlkp. zaprosiły osoby mające decydujący wpływ na organizację życia społecznego w mieście na spotkanie, którego celem było powołanie Komitetu Ratowania Koźmińskich Zabytków. Na spotkanie przybyło 17 osób, reprezentujących instytucje, zakłady pracy i stowarzyszenia.
Sukces w debiucie konkursowym

Sukces w debiucie konkursowym

2019-10-01 / Kultura
Wielki sukces odniosły 7-letnia Nadia Hauschild i 8-letnia Zosia Błaszyk, reprezentujące krotoszyńskie Studio Tańca BABY BALET. Młode krotoszynianki zajęły drugie miejsce w konkursie Magia Tańca w Ostrowie Wlkp.
Wielkie zmagania młodych tancerzy

Wielkie zmagania młodych tancerzy

2019-09-30 / Kultura
W sobotę w hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie odbyła się druga edycja Ogólnopolskich Zawodów Tanecznych NA KWADRACIE. Do udziału zaproszono tancerzy z całej Polski. Organizatorami wydarzenia były Centrum Tańca Show Dance i Studio Tańca System, we współpracy z Urzędem Miejskim w Krotoszynie oraz Centrum Sportu i Rekreacji WODNIK.
To był piękny jubileusz!

To był piękny jubileusz!

2019-09-30 / Kultura
19 i 20 września już po raz piętnasty realizowany był projekt „Senior z inicjatywą”. Organizatorami wydarzenia były Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Patronat honorowy objęli marszałek województwa wielkopolskiego oraz burmistrz Krotoszyna.
Na Kwadracie!

Na Kwadracie!

2019-09-28 / Kultura
W hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie odbywa się druga edycja Ogólnopolskich Zawodów Tanecznych Street Dance "Na Kwadracie". Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.
Niezwykły spektakl na krotoszyńskim rynku

Niezwykły spektakl na krotoszyńskim rynku

2019-09-26 / Kultura
Na krotoszyńskim rynku mieliśmy okazję zobaczyć niezwykły spektakl teatralny pt. „Rozpoznani Nierozpoznani”, odwołujący się do dzieła zmarłej w 2017 roku światowej sławy artystki - Magdaleny Abakanowicz. Organizatorami wydarzenia były Krotoszyński Ośrodek Kultury, Teatr w Małym Mieście, Teatr Ewolucji Cienia oraz witryna Kto Ty Jesteś. 
Zapraszamy na koncert DŻEMU!

Zapraszamy na koncert DŻEMU!

2019-09-24 / Kultura
Już 12 października w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Olimpijskiej w Krotoszynie wystąpi legendarny zespół Dżem. Jubileuszowy koncert grupy rozpocznie się o godzinie 19.00.


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner