Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Kultura

Festiwal kultury żydowskiej

Festiwal kultury żydowskiej

2019-09-22 / Kultura
Warsztaty, wykład, koncert i spacery z historią w tle - to wszystko działo się w Koźminie Wlkp. 14 września w ramach Simchat Chajim Festival. Ideą festiwalu, który odbył się po raz ósmy, jest pokazanie wielokulturowej przeszłości Wielkopolski. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić koźmińskie zabytki i poznać lub przypomnieć sobie lokalną historię, w tym te jej wątki, które wiążą się z życiem społeczności żydowskiej.
„Rozpoznani Nierozpoznani”

„Rozpoznani Nierozpoznani”

2019-09-22 / Kultura
Na krotoszyńskim rynku odbył się niezwykły spektakl teatralny pt.: „Rozpoznani Nierozpoznani”, odwołujący się do dzieła zmarłej w 2017 roku światowej sławy artystki Magdaleny Abakanowicz. Organizatorami wydarzenia byli: Krotoszyński Ośrodek Kultury, Teatr w Małym Mieście, Teatr Ewolucji Cienia oraz witryna Kto ty jesteś? Więcej informacji wkrótce.
Piękno polskich nowel

Piękno polskich nowel

2019-09-19 / Kultura
W benickiej filii Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej zorganizowano spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Spośród zaproponowanych przez parę prezydencką nowel wybrano „Katarynkę” Bolesława Prusa.
Teatralnie w Krotoszynie

Teatralnie w Krotoszynie

2019-09-17 / Kultura
Najpierw zaproszenie na spektakl plenerowy na krotoszyńskim rynku - 21 września (sobota) o godz. 20.00 - „Rozpoznani Nierozpoznani” z Poznania w reżyserii Wioletty Dadej. To spektakl odwołujący się do dzieła zmarłej w 2017 roku światowej sławy artystki, Magdaleny Abakanowicz.
Świętowanie na ulicy Benickiej

Świętowanie na ulicy Benickiej

2019-09-16 / Kultura
W minioną sobotę w Krotoszynie odbyła się kolejna edycja Święta Ulicy. Tym razem bawiono się na ulicy Benickiej przy Skwerku D-O-M (Działamy-Odpoczywamy-Motywujemy). Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. Organizatorem wydarzenia była Krotoszyńska Biblioteka Publiczna.
Pożegnanie wakacji z książką

Pożegnanie wakacji z książką

2019-09-16 / Kultura
Pod koniec sierpnia Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły na Błoniu wraz z Krotoszyńską Biblioteką Publiczną oraz Radą Osiedla nr 6 zorganizowało dla dzieci i młodzieży pożegnanie wakacji z książką.
Nagrody dla Biadkowianek

Nagrody dla Biadkowianek

2019-09-13 / Kultura
Zespół Biadkowianki 7 września uczestniczył w XV Festiwalu Chleba nad Srebrną w Mińsku Mazowieckim. Twórcą i organizatorem tej imprezy jest J. Zbigniew Piątkowski.
Boker Tov Koźmin!

Boker Tov Koźmin!

2019-09-09 / Kultura
Simchat Chajim Festival #2019 to wyjątkowy festiwal kultury żydowskiej w Wielkopolsce. Przed nami ósma edycja wydarzenia, którego kołem napędowym jest różnorodność kultury, wspólne dziedzictwo i historia oraz świetna zabawa! Organizatorzy odwołują się do lokalnego dziedzictwa, ale także ukazują współczesną kulturę żydowską i izraelską.
Zapowiada się piękny jubileusz

Zapowiada się piękny jubileusz

2019-09-03 / Kultura
We wrześniu już po raz piętnasty realizowany będzie projekt „Senior z inicjatywą”. Organizatorami wydarzenia są Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Patronat honorowy obejmą marszałek województwa wielkopolskiego oraz burmistrz Krotoszyna.
Znakomici artyści na pożegnanie wakacji

Znakomici artyści na pożegnanie wakacji

2019-09-02 / Kultura
W sobotę na krotoszyńskim rynku odbył się ostatni koncert z cyklu WIĘC WIEC!, organizowanego przez Krotoszyński Ośrodek Kultury. Było to godne - ze znakomitymi artystami i świetną muzyką - pożegnanie wakacji.
Niezwykli artyści na krotoszyńskim rynku

Niezwykli artyści na krotoszyńskim rynku

2019-08-27 / Kultura
W miniony weekend krotoszyński rynek znów opanowali światowej klasy komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści czy muzycy. Za nami kolejna edycja BuskerBus, czyli Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej. Organizatorem wydarzenia był Krotoszyński Ośrodek Kultury.
Wygraj bilet na akustyczny koncert Michała Wiśniewskiego!

Wygraj bilet na akustyczny koncert Michała Wiśniewskiego!

2019-08-26 / Kultura
22 września w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie w akustycznym koncercie wystąpi Michał Wiśniewski. W poprzednim sezonie w pierwszej odsłonie trasy akustycznej „A niech gadają” występy te cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i zostały wspaniale przyjęte przez publiczność.
II dzień BuskerBus

II dzień BuskerBus

2019-08-25 / Kultura
Drugi dzień BuskerBus czyli Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej w Krotoszynie.
I dzień Busker Bus

I dzień Busker Bus

2019-08-24 / Kultura
W piątek na krotoszyńskim rynku odbył I dzień inaugurujący kolejną edycję Busker Bus czyli Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej.
Wakacyjne zajęcia z biblioteką

Wakacyjne zajęcia z biblioteką

2019-08-23 / Kultura
W dniach 12-14 sierpnia Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Kobylinie, przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury, zorganizowała dla młodych czytelników wakacyjne zajęcia.
Biesiada po koźmińsku

Biesiada po koźmińsku

2019-08-20 / Kultura
W sobotę, 17 sierpnia, na podzamczu w Koźminie Wlkp. odbyły 19. Imieniny GZIK-A (Gminnego Zespołu Instytucji Kultury). Dla uczestników biesiady po koźmiński - zwłaszcza tych najmłodszych - czekało wiele ciekawych atrakcji i zabaw.


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Sorry, there are no polls available at the moment.
Robstal
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner