Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped

Kultura

Wspólne kolędowanie

Wspólne kolędowanie

2018-01-22 / Kultura
14 stycznia w koźmińskiej Farze odbył się koncert kolęd i pastorałek. Gospodarzem i organizatorem wydarzenia był Chór im. Cz. Czypickiego z dyrygentem Kasprem Ekertem. Chórzyści zaprosili do wspólnego kolędowania Koźmińską Orkiestrę Dętą oraz zespoły młodzieżowe.
Debiut młodego artysty

Debiut młodego artysty

2018-01-19 / Kultura
5 stycznia w galerii Refektarz odbyło się otwarcie wystawy Dominka Janyszka, pochodzącego z Krotoszyna artysty, który zajmuje się m.in. malarstwem i grafiką cyfrową, tworzy instalacje interaktywne, animacje i mappingi.
Dzień Kubusia Puchatka

Dzień Kubusia Puchatka

2018-01-18 / Kultura
18 stycznia przypada Dzień Kubusia Puchatka, który jest obchodzony na pamiątkę urodzin jego twórcy - Alana Alexandra Milne'a. Z tej okazji już tydzień wcześniej w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się tematyczne spotkanie Klubu Mam.
Tropem niesamowitych istot

Tropem niesamowitych istot

2018-01-12 / Kultura
W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbył się konkurs czytelniczy dla gimnazjalistów pod hasłem „Tropem niesamowitych istot”, dotyczący twórczości Suzanny Collins. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać książkę „Igrzyska śmierci”.
Orszaki Trzech Króli

Orszaki Trzech Króli

2018-01-11 / Kultura
6 stycznia w Lutogniewie po raz czwarty, a w Sulmierzycach po raz trzeci zorganizowano Orszak Trzech Króli. Jest to tradycja rozpowszechniona w wielu miastach i wsiach na terenie całym kraju.
Zasłużona dla polskiej kultury

Zasłużona dla polskiej kultury

2018-01-10
Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Zdunach wiceburmistrz Miłosz Zwierzyk wręczył Halinie Junory Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Przyznał ją, na wniosek dyrektor miejscowej biblioteki, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Marcin Kydryński gościł w bibliotece

Marcin Kydryński gościł w bibliotece

2017-12-27 / Kultura
Niedawno w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej gościł Marcin Kydryński. Słynny dziennikarz muzyczny, kompozytor, autor tekstów, producent, podróżnik i fotograf opowiedział m.in. o swojej najnowszej książce pt. „Biel. Notatki z Afryki”.
Kolędowanie w bibliotece

Kolędowanie w bibliotece

2017-12-24 / Kultura
W piątek, 15 grudnia, sala Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej wypełniła się gośćmi koncertu „Śpiewamy kolędy - wieczór wigilijny”, zorganizowanego przez książnicę wspólnie ze Społecznym Ogniskiem Muzycznym, kierowanym przez Józefa Oleska.
Od dzieciństwa pociągała mnie muzyka

Od dzieciństwa pociągała mnie muzyka

2017-12-23 / Kultura
2 grudnia podczas jarmarku świątecznego na rynku w Krotoszynie na scenie zagrał popularny zespół góralski Turnioki. Z Arkadiuszem Wiechem, liderem i jednocześnie założycielem kapeli, krótką rozmowę przeprowadził Michał Kobuszyński.
Świąteczne drzewko w bibliotece

Świąteczne drzewko w bibliotece

2017-12-14 / Kultura
W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej już po raz XVII zorganizowano warsztaty plastyczne „Świąteczne drzewko”. Współorganizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie.
Zagrali dla trzech chłopców

Zagrali dla trzech chłopców

2017-12-10 / Kultura
W koźmińskim kinie Mieszko odbył się II Koncert Charytatywny. Zagrały trzy rockowe zespoły, strażacy zbierali datki. Przeprowadzono też licytację. Dochód z imprezy zostanie przekazany na kosztowną rehabilitację Eryka, Tobiasza i Huberta.
Wizyta Jerzego Fedorowicza

Wizyta Jerzego Fedorowicza

2017-12-09 / Kultura
1 grudnia gościem Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej był Jerzy Feliks Fedorowicz – polski aktor teatralny i filmowy, reżyser, poeta, pisarz, poseł na sejm V, VI i VII kadencji, senator IX kadencji.
Kazik sam w domu…

Kazik sam w domu…

2017-12-07 / Kultura
Taki tytuł nosi najnowszy program Neo-Nówki. Pierwszego dnia grudnia słynny wrocławski kabaret wystąpił dla krotoszyńskiej publiczności w hali widowiskowo-sportowej.
Krotoszyn łączy pokolenia

Krotoszyn łączy pokolenia

2017-12-01 / Kultura
W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej podsumowano projekt „Krotoszyn łączy pokolenia”. W przedsięwzięcie to zaangażowały się samorządy, instytucje i stowarzyszenia.
Ekologiczny festiwal dziecięcy

Ekologiczny festiwal dziecięcy

2017-11-30 / Kultura
Przez cały listopad w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury, galerii Refektarz i kinie Przedwiośnie odbywały się warsztaty, konkursy i występy artystyczne w ramach 22. edycji Festiwalu Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej. Współorganizatorami wydarzenia były Nadleśnictwo Krotoszyn oraz KP PSP.
Pisanie zaczęło się od marzenia

Pisanie zaczęło się od marzenia

2017-11-29 / Kultura
W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Magdaleną Kordel, autorką bestsellerowych powieści, takich jak „Uroczysko” czy „Sezon na cuda”, łączącymi wątki obyczajowe z romansem.
Strona 1 z 3123


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Fines
Impuls
BETA
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Czy rok 2018 upłynie przede wszystkim pod znakiem:

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...