Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Kultura

W mroku ciemności

W mroku ciemności

2019-01-02 / Kultura
W grudniu Krotoszyńska Biblioteka Publiczna zorganizowała Konkurs Czytelniczy „W mroku ciemności”, który skierowany był do uczniów klas VII-VIII SP i III gimnazjum. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością książki „Zmierzch” Stephenie Meyer.
Konkurs na wiersz patriotyczny

Konkurs na wiersz patriotyczny

2018-12-28 / Kultura
20 grudnia w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej ogłoszono wyniki konkursu na wiersz patriotyczny, związany z setną rocznicą odzyskania niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.
Konkurs na najładniejsze ozdoby choinkowe

Konkurs na najładniejsze ozdoby choinkowe

2018-12-24 / Kultura
14 grudnia w krotoszyńskim muzeum miało miejsce podsumowanie konkursu „Ozdoby choinkowe”, który adresowany był do dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych.
Dzieci recytują patriotyczne wiersze

Dzieci recytują patriotyczne wiersze

2018-12-22 / Kultura
9 grudnia w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie odbyło się podsumowanie projektu Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury „Kto ty jesteś?”. Honorowy patronat nad tą inicjatywą objął burmistrz Franciszek Marszałek.
Pocztówki do św. Mikołaja

Pocztówki do św. Mikołaja

2018-12-19 / Kultura
5 grudnia w Ośrodku Kultury w Koźminie Wlkp. odbył się konkurs plastyczny dla 6-letnich dzieci. Uczestnicy malowali pocztówkę do św. Mikołaja.
Spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim

Spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim

2018-12-17 / Kultura
7 grudnia w Kobylinie odbyło się spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim. Organizatorami były Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy oraz firma Bolsius Polska.
Sto lat niepodległości

Sto lat niepodległości

2018-12-16 / Kultura
7 grudnia w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej miała miejsce wyjątkowa uroczystość, zorganizowana w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego.
W świątecznej atmosferze

W świątecznej atmosferze

2018-12-13 / Kultura
W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyła się XVIII edycja warsztatów plastycznych pod hasłem „Świąteczne Drzewko”. Współorganizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Krotoszynie.
Rewolucja w krotoszyńskim kinie

Rewolucja w krotoszyńskim kinie

2018-12-13 / Kultura
Tak, rewolucja! Bo zmiana, jaka zaszła w naszym kinie w tym tygodniu, jest ogromna. A na czym polega? Przede wszystkim na zmianie technologii wyświetlania filmów.
Łączymy pokolenia

Łączymy pokolenia

2018-12-08 / Kultura
W auli I LO podsumowano projekt „Krotoszyn łączy pokolenia”. Organizatorem przedsięwzięcia był miejscowy Uniwersytet Trzeciego Wieku, a patronat objęli Marek Woźniak - marszałek województwa wielkopolskiego, starosta Stanisław Szczotka i burmistrz Franciszek Marszałek.
Jesień to gra kolorów

Jesień to gra kolorów

2018-12-06 / Kultura
W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej rozstrzygnięto VIII Gminny Konkurs Plastyczny „Jesień to gra kolorów”. Organizatorami były Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie oraz Rada Osiedla nr 8.
Śpiewali po angielsku i niemiecku

Śpiewali po angielsku i niemiecku

2018-12-03 / Kultura
W Kobylinie odbył się VI Gminny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, organizowany przez miejscową Branżową Szkołę I stopnia. Na scenie wystąpiło 44 młodych artystów, reprezentujących placówki oświatowe z terenu gminy.
Leśmian po indyjsku

Leśmian po indyjsku

2018-12-02 / Kultura
W koźmińskim kinie Mieszko zorganizowano koncert ,,Przystanek Poezja - Leśmian po indyjsku”. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiło trio w składzie: Waldemar Rychły, Elżbieta Rojek oraz Mandar Purandare.
Historia piosenką pisana

Historia piosenką pisana

2018-11-28 / Kultura
22 listopada w krotoszyńskim kinie Przedwiośnie odbył się koncert „Historia pisana piosenką”. Organizatorami były Szkoła Podstawowa nr 8 im. Marii Skłodowskiej-Curie, Fundacja Progressus i chór Izydorki, we współpracy z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury.
Koncert młodej wokalistki

Koncert młodej wokalistki

2018-11-19 / Kultura
W krotoszyńskim lokalu Bistro Cafe & Tapas odbył się kolejny koncert. Tym razem wystąpiła młoda wokalistka - Helaine Vis. Współorganizatorem imprezy była Agencja Borówka Music.
Kto ty jesteś?

Kto ty jesteś?

2018-11-17 / Kultura
Krotoszyński Ośrodek Kultury, chcąc uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz celebrować zwycięskie powstanie wielkopolskie, zainaugurował projekt multimedialny o charakterze społeczno-edukacyjnym pt. „Kto ty jesteś?”.
Strona 1 z 812345...Ostatnia »


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Archiwum
Neonówka
BETA
Mazi Owczarz
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Gościniec
Kamienica
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla

Ankieta

Co myślisz o Ławce Niepodległości?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...