Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Kultura

Będę podnosić sobie poprzeczkę

Będę podnosić sobie poprzeczkę

2020-03-30 / Kultura
Z Anną Rowicką, nową dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylinie, rozmawiał Andrzej Kamiński.
KrotoFEST odwołany!

KrotoFEST odwołany!

2020-03-25 / Kultura
Tegoroczna edycja KrotoFESTU, czyli Festiwalu Aktywnych Sąsiadów, została odwołana! Takę decyzję podjął burmistrz Franciszek Marszałek.
Spotkanie miłośniczek czytania

Spotkanie miłośniczek czytania

2020-03-22 / Kultura
Na początku marca odbyło się spotkanie Klubu Miłośników Książki. Uczestniczki rozmawiały o ostatnio przeczytanych powieściach.
KOKERSI – połączenie pasji i przyjaźni

KOKERSI – połączenie pasji i przyjaźni

2020-03-21 / Kultura
Kilka tygodni temu miała miejsce premiera musicalu „Piękna i Bestia” w wykonaniu KOKERSÓW. To krotoszyńska grupa teatralna, złożona z ludzi pałających wielką miłością do aktorstwa.
Strategiczne warsztaty

Strategiczne warsztaty

2020-03-18 / Kultura
Pracownicy Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej wzięli udział w warsztatach, które miały na celu wypracowanie odpowiedniej strategii dla bibliotek, z uwzględnieniem wymogów certyfikatu Biblioteka+, a także promocji, komunikacji zewnętrznej, rozwoju zespołu oraz efektywnych sposobów na zaangażowanie społeczności czy na rozwój działań już podejmowanych.
Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni!

Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni!

2020-03-17 / Kultura
Z Joanną Jarocką, nową dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, radną Rady Miejskiej i byłą szefową Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw, rozmawiał Michał Kobuszyński.
Mów mi o miłości!

Mów mi o miłości!

2020-03-14 / Kultura
8 marca w sali widowiskowej Sulmierzyckiego Domu Kultury odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Imprezę prowadzili burmistrz Dariusz Dębicki oraz przewodniczący Rady Miejskiej Adam Orzeszyński.
Drzewa umierają stojąc

Drzewa umierają stojąc

2020-03-12 / Kultura
W kinie Mieszko aktorzy z koźmińskiego Teatru Seniora „Radość” wystawili sztukę Alejandro Casony „Drzewa umierają stojąc”. Reżyserką spektaklu jest Jolanta Cyunczyk.
Nowa szefowa KOK-u!

Nowa szefowa KOK-u!

2020-03-10 / Kultura
Joanna Jarocka - radna i sołtys Nowego Folwarku, wcześniej prezes Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw, została w konkursie wybrana na dyrektora Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Jej kontrkandydatami byli Mariusz Ossowski, Małgorzata Godorowska i Beata Ulbrych.
Kolejny sukces Szymona

Kolejny sukces Szymona

2020-03-06 / Kultura
Szymon Staśkowiak, krotoszyński tancerz, przed kilkoma tygodniami trenował pod okiem czołowych trenerów w naszym kraju. Ciężka praca zaowocowała kolejnym sukcesem.
Sukcesy chóru Izydorki!

Sukcesy chóru Izydorki!

2020-02-28 / Kultura
Niemałymi osiągnięciami może pochwalić się chór Izydorki, działający przy Szkole Podstawowej w Biadkach. W styczniu zespół zdobył pierwszą nagrodę na Herodiadzie w Cieszkowie, a w lutym Izydorki zajęły trzecie miejsce w konkursie wojewódzkim.
Statuetki zostały wręczone

Statuetki zostały wręczone

2020-02-27 / Kultura
W kinie Przedwiośnie odbyła się I Gala Filmu Szkolnego KROTOSZYN 2020. Laureatów nagrodzono statuetkami SREBRNE KLUCZE.
Młode talenty wokalne w Kobylinie

Młode talenty wokalne w Kobylinie

2020-02-21 / Kultura
Od 4 do 9 lutego trwał konkurs wokalny pod nazwą „Voice of Kobylin”, będący odwzorowaniem popularnego programu telewizyjnego. Do rywalizacji zgłosiło się 18 uczestników, którzy walczyli o miano największego talentu wokalnego.
Krotoszyńska grupa nagrodzona

Krotoszyńska grupa nagrodzona

2020-02-20 / Kultura
Krotoszyńska Grupa Inicjatywna została laureatem konkursu na najefektywniejsze grupy inicjatywne VI edycji programu „Lokalne Partnerstwa PAFW”. Dla partnerstwa, którego liderem jest Krotoszyńska Biblioteka Publiczna, przyznano nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych. Doceniono pracę grupy, której efektem jest powstanie Skweru D-O-M (Działamy-Odpoczywamy-Motywujemy).
Musical, fotografia i gospel

Musical, fotografia i gospel

2020-02-18 / Kultura
Grupa Teatralna KOKERSI z werwą przygotowuje się do spektaklu „Piękna i Bestia”. Rezultat intensywnych prób będzie można zobaczyć już 28 lutego o godzinie 19.00 w kinie 3D Przedwiośnie na premierze przestawienia.
Niezwykły urok muzyki dawnej

Niezwykły urok muzyki dawnej

2020-02-10 / Kultura
Od 5 do 8 lutego w Kaliszu oraz w innych miejscowościach południowej Wielkopolski odbywał się 42. Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”. Wydarzenie to po raz kolejny zagościło także w Krotoszynie.


Przejdź do: Starsze aktualności gazety

YouTube

Zuziak
Klub zdrowia 24
Intermarche
Dietetyka Kroczak
Lesniczowka
energy sped
M-Partner
APR
Galeria Kroto
Archiwum
gierko
Banaszak
TOR
Ideal Okna
BGP
Phone Spa
Transmed24
daf-mal
Robstal
Pod Szyszkami
Słoneczna
Eltom-bud
Impuls
W starym stylu
Jarmużek
Jumbonet
Kostka
KUK