Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Polityka

Podsumowali wybory prezydenckie

Podsumowali wybory prezydenckie

2020-08-07 / Polityka
29 lipca w krotoszyńskiej restauracji Iskra zgromadzili się przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie miało na celu dokonanie podsumowania wyborów prezydenckich i omówienie najważniejszych dla lokalnych działaczy kwestii.
Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich

Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich

2020-07-14 / Polityka
W niedzielę Polacy po raz kolejny poszli do urn, by wybrać prezydenta. W drugiej turze zmierzyli się Andrzej Duda (Prawo i Sprawiedliwość) i Rafał Trzaskowski (Platforma Obywatelska). Potwierdziły się wyniki sondażowe oraz niepełne wyniki z poniedziałku - reelekcję na kolejną kadencję wywalczył obecny prezydent.
Polacy wybrali prezydenta!

Polacy wybrali prezydenta!

2020-07-13 / Polityka
W niedzielę odbyła się ostatnia odsłona wyborów prezydenckich 2020. W drugiej turze zmierzyli się Andrzej Duda (Prawo i Sprawiedliwość) i Rafał Trzaskowski (Platforma Obywatelska). Reelekcję na kolejną kadencję wywalczył obecny prezydent.
Nowe koło Partii Zieloni

Nowe koło Partii Zieloni

2020-07-08 / Polityka
W Sulmierzycach gościła poseł Magdalena Tracz - przewodnicząca Partii Zieloni - wraz z Magdaleną Gałkiewicz – sekretarz tego ugrupowania. Owocem tej wizyty było utworzenie nowego koła - Wielkopolska Południowa Partia Zieloni.
Twierdzą, że złamano kodeks wyborczy

Twierdzą, że złamano kodeks wyborczy

2020-07-07 / Polityka
W sobotę przed ratuszem na krotoszyńskim rynku miała miejsce konferencja prasowa członków partii Porozumienie Jarosława Gowina oraz jej młodzieżówki - Młodej Prawicy. Tematem spotkania był baner Rafała Trzaskowskiego, stanowiący tło dla przemówienia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej podczas jej piątkowej wizyty w naszym mieście.
Małgorzata-Kidawa Błońska w Krotoszynie

Małgorzata-Kidawa Błońska w Krotoszynie

2020-07-03 / Polityka
W miniony piątek przed południem na krotoszyńskim rynku gościła Małgorzata Kidawa-Błońska. Była już kandydatka na prezydenta zachęcała do głosowania na Rafała Trzaskowskiego.
Andrzej Duda wygrał także w powiecie krotoszyńskim

Andrzej Duda wygrał także w powiecie krotoszyńskim

2020-06-30 / Polityka
Za nami pierwsza odsłona wyborów prezydenckich. Zwyciężył obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda, wyprzedając o 13% Rafała Trzaskowskiego. To oni powalczą w drugiej turze, która odbędzie się 12 lipca. Również w naszym powiecie najwięcej głosów oddano na A. Dudę.
Minister Marlena Maląg w Krotoszynie

Minister Marlena Maląg w Krotoszynie

2020-06-15 / Polityka
W sobotę w restauracji Iskra odbyło się otwarte spotkanie z minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marleną Maląg oraz posłem Tomaszem Ławniczakiem. Głównym tematem była trwająca kampania prezydencka.
Intensywna kampania wyborcza

Intensywna kampania wyborcza

2020-02-28 / Polityka
25 lutego w Krotoszynie odbyło się spotkanie lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej z posłem Mariuszem Witczakiem. Rozmawiano o rozpoczętej już kampanii przed wyborami prezydenckimi.
Były senator został wojewodą

Były senator został wojewodą

2019-11-29 / Polityka
25 listopada decyzją premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko wojewody wielkopolskiego powołany został Łukasz Mikołajczyk, który w minionej kadencji był senatorem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Hoffmana, obecnie posła na sejm.
Prawybory wśród uczniów

Prawybory wśród uczniów

2019-10-24 / Edukacja
4 października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Karola Libelta w Krotoszynie odbyły się Prawybory Parlamentarne 2019. Było to ciekawe doświadczenie dla uczniów, stanowiło lekcje przykładnej postawy obywatelskiej i patriotyzmu.
Kto zasiądzie w parlamencie?

Kto zasiądzie w parlamencie?

2019-10-16 / Polityka
Kolejne wybory parlamentarne przeszły do historii. Sejmową większość zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 235 mandatów i tym samym będzie rządzić samodzielnie. W senacie większość mają partie opozycyjne. Frekwencja wyniosła 61,74 procent, co jest najlepszym wynikiem od 1989 roku.
Spotkanie z Janem Mosińskim

Spotkanie z Janem Mosińskim

2019-10-09 / Polityka
Przed kilkoma dniami w Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie odbyło się spotkanie z posłem Janem Mosińskim, który w nadchodzących wyborach ponownie będzie się ubiegał o mandat poselski. Polityk podsumował swoją 4-letnią kadencję.
Państwo wymaga decentralizacji

Państwo wymaga decentralizacji

2019-10-09 / Polityka
Szymon Jakubowski, 29-letni samorządowiec z powiatu gostyńskiego, jest kandydatem KW Koalicja Obywatelska w wyborach do sejmu, które odbędą się 13 października. O wizji państwa, programie reform i obecnej sytuacji naszego kraju z Szymonem Jakubowskim rozmawiał Michał Kobuszyński.
Chcą kontynuować „dobrą zmianę”

Chcą kontynuować „dobrą zmianę”

2019-10-04 / Polityka
2 października w Krotoszynie odbyła się konferencja prasowa z udziałem kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach parlamentarnych – posła Jana Dziedziczaka, senatora Łukasza Mikołajczyka, a także radnej Sławomiry Kalak i Piotra Januszkiewicza. W spotkaniu uczestniczyła także Maria Koc - wicemarszałek senatu.
Oświata potrzebuje stabilizacji

Oświata potrzebuje stabilizacji

2019-09-20 / Polityka
19 września na krotoszyńskim rynku odbyła się konferencja prasowa kandydatów Platformy Obywatelskiej w nadchodzących wyborach parlamentarnych - posła Mariusza Witczaka oraz Marzeny Budnik. Tematem przewodnim był system edukacji w Polsce.


Przejdź do: Starsze aktualności gazety

YouTube

energy sped
Robstal
Jumbonet
Intermarche
Lesniczowka
Lombard Smok
Phone Spa
Kiki Car Care
Archiwum
Zuziak
APR
daf-mal
BGP
MediaSort
M-Partner
E-paka
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Kostka
KUK
Jarmużek