Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Zdrowie

Z książką zdrowiej!

Z książką zdrowiej!

2019-01-18 / Zdrowie
Bajki dla dzieci, publikacje popularnonaukowe dla młodzieży, powieści przygodowe, komiksy i tomiki wierszy dla najmłodszych znalazły się wśród książek, które szpital powiatowy w Krotoszynie otrzymał bezpłatnie w ramach rządowego projektu „Z książką zdrowiej!”.
Wzmocniona kadra ginekologiczna

Wzmocniona kadra ginekologiczna

2019-01-07 / Zdrowie
Od 2 stycznia w poradni położniczo-ginekologicznej w Krotoszynie (ul. Bolewskiego 4-8) co tydzień będzie dwoje nowych lekarzy.
Trzeba iść z postępem

Trzeba iść z postępem

2018-12-17 / Zdrowie
W Zakładzie Leczniczego Usprawniania w Krotoszynie odbyła się konferencja prasowa, na której podsumowano realizację projektu unijnego „Poprawa infrastruktury ochrony zdrowia poprzez doposażenie SP ZOZ w Krotoszynie w nowoczesny sprzęt medyczny”.
Co młodzież wie o AIDS?

Co młodzież wie o AIDS?

2018-12-14 / Zdrowie
6 grudnia Państwowy Inspektor Sanitarny w Krotoszynie, stanowisko pracy ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia, zorganizował spotkanie edukacyjne w ramach realizacji kampanii społecznej pod hasłem ,,Mam czas rozmawiać” Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV.
Zapraszamy na prelekcję zdrowotną

Zapraszamy na prelekcję zdrowotną

2018-12-09 / Zdrowie
12 grudnia, w godzinach 17.00-19.00, w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej Piotr Kaźmierczak, dietetyk kliniczny, przeprowadzi prelekcję. Spotkanie będzie podzielone na dwa bloki tematyczne.
Oddział ortopedyczny po remoncie

Oddział ortopedyczny po remoncie

2018-12-03 / Zdrowie
Zakończył się remont pomieszczeń pododdziału urazów narządów ruchu i ortopedii oddziału chirurgicznego w szpitalu przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie. Pododdział zyskał dwie nowe sale dla chorych (dwu- i trzyłóżkową), każda z łazienką.
Pogadanka o zdrowym żywieniu

Pogadanka o zdrowym żywieniu

2018-11-25 / Zdrowie
Pod hasłem „Odżywiajmy się!” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zorganizowano spotkanie z dietetykiem, Piotrem Kaźmierczakiem. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II TBW i III TFW.
Herbata czy kawa? Co lepiej pobudza?

Herbata czy kawa? Co lepiej pobudza?

2018-11-19 / Zdrowie
Jeden i drugi napój wykazuje właściwości pobudzające, a to głównie za sprawą obecnej w nich kofeiny. Kofeina oraz powstające z niej w organizmie metabolity, które silnie pobudzają ośrodkowy układ nerwowy, usuwają oznaki zmęczenia, ułatwiają procesy myślowe, poprawiają nastrój...
Racjonalne żywienie każdego dnia

Racjonalne żywienie każdego dnia

2018-11-16 / Zdrowie
Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie mieli okazję spotkać się dietetykiem klinicznym, Piotrem Kaźmierczakiem. Specjalista mówił o racjonalnym odżywaniu się.
Nie czekaj na wampira!

Nie czekaj na wampira!

2018-10-30 / Zdrowie
W Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 po raz kolejny zorganizowano akcję honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Oddaj krew – nie czekaj na wampira!”. Swoją krwią podzieliły się aż 72 osoby.
Dziecko z agrafką w tchawicy

Dziecko z agrafką w tchawicy

2018-10-06 / Zdrowie
Krotoszyński SOR ponownie w centrum wydarzeń. 28 września rodzicie zgłosili się do szpitala z 6-miesięcznym dzieckiem, które połknęło agrafkę. Lekarka nie stwierdziła poważnego zagrożenia życia i mały pacjent został odesłany do Ostrowa.
Bez operacji serce Zosi się zatrzyma

Bez operacji serce Zosi się zatrzyma

2018-10-04 / Zdrowie
Trzyletnia Zosia cierpi na poważną wadę serca. Konieczna jest operacja, która może zostać przeprowadzona w Klinice Uniwersyteckiej w Munster w Niemczech. Potrzebne jest jednak 37 tysięcy euro.
Dbajmy o nasze serca

Dbajmy o nasze serca

2018-10-03 / Zdrowie
W minioną sobotę po raz kolejny w naszym mieście odbył się ,,Spacer dla serca”, będący formą profilaktyki wstępnej w chorobach serca i układu krążenia. Tym razem głównym tematem wydarzenia była miażdżyca.
Warto skorzystać z badań

Warto skorzystać z badań

2018-10-01 / Zdrowie
Tylko do końca roku pacjentki urodzone w 1949 r. będą mogły po raz ostatni wykonać badanie mammograficzne w ramach profilaktycznego programu wczesnego wykrywania raka piersi. Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania od lekarza.
Wizyta młodzieży z Francji

Wizyta młodzieży z Francji

2018-09-27 / Zdrowie
17 września Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Zakład Opieki Paliatywnej w Krotoszynie gościły grupę francuskiej młodzieży z zaprzyjaźnionego z naszym miastem Fontenay-le-Comte. Osoby te uczą się na kierunku pracownik socjalno-medyczny w Policealnym Studium Zawodowym przy liceum Notre-Dame w Fontenay-le-Comte.
Twoja szansa na zdrowie…

Twoja szansa na zdrowie…

2018-09-26 / Zdrowie
Stowarzyszenie POMÓŻMY SOBIE zaprasza mieszkańców powiatu krotoszyńskiego na kolejny „Spacer dla Serca”, będący formą profilaktyki wstępnej w chorobach serca i układu krążenia. 29 września o godz. 10.00 wszyscy uczestnicy spotkają się na boisku SP nr 5 i ruszą na trasę spacerową.
Strona 1 z 3123


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Neonówka
Archiwum
BETA
Mazi Owczarz
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Gościniec
Kamienica
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla

Ankieta

Co myślisz o Ławce Niepodległości?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...