Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Zdrowie

Czym jest kinesiotaping?

Czym jest kinesiotaping?

2019-07-16 / Zdrowie
Kinesiotaping, przez niektórych nazywany plastrowaniem, jest bardzo popularną metodą zarówno wśród personelu medycznego, jak i wśród pacjentów. Może być stosowany jako oddzielna metoda terapeutyczna lub też jako uzupełnienie innej metody.
Zaprzyjaźnij się z wodą i mydłem

Zaprzyjaźnij się z wodą i mydłem

2019-07-12 / Zdrowie
W pierwszym półroczu tego roku Stowarzyszenie POMÓŻMY SOBIE zrealizowało projekt pod hasłem „Zaprzyjaźnij się z wodą i mydłem”. Jego bezpośrednimi beneficjentami były dzieci w wieku 7-9 lat.
Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

2019-06-22 / Zdrowie
W 2019 roku nikt już nie leczy zębów i chorób przyzębia w przypadkowych miejscach. Pacjenci unikają zaniedbanych gabinetów, w których usługi co prawda są bezpłatne, jednak ich jakość wzbudza kontrowersje.
Najskuteczniejszą formą terapii jest profilaktyka

Najskuteczniejszą formą terapii jest profilaktyka

2019-06-17 / Zdrowie
Zaburzenia czynności ruchów kręgosłupa oraz stawów kończyn możemy podzielić na trzy zespoły: przeciążeniowy, korzeniowy i psychogenny. Jest to umowny podział, ponieważ zaburzenia i dolegliwości czynności ruchowych wynikają z przeciążenia miejscowego lub odcinkowego narządu ruchu.
Nowatorska metoda wczesnego wykrywania raka piersi

Nowatorska metoda wczesnego wykrywania raka piersi

2019-06-13 / Zdrowie
Dziś chcemy naszym Czytelniczkom opowiedzieć o nowatorskiej metodzie wczesnego wykrywania raka piersi, jaką jest termografia wykorzystywana w urządzeniu o nazwie Braster. Pytamy o to Tomasza Wojno – specjalistę ginekologa-położnika.
Machina o mistrzowskiej konstrukcji

Machina o mistrzowskiej konstrukcji

2019-05-21 / Zdrowie
Ludzka stopa ma 26 kości, 33 stawy i 77-112 więzadeł. Sporo, prawda? Stopy to nasz fundament. Dbajmy o nie. Jeśli coś nas niepokoi, diagnozujmy je.
Szlachetne zdrowie…

Szlachetne zdrowie…

2019-04-12 / Zdrowie
5 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie zorganizowano Dzień Zdrowia, w ramach którego m.in. przeprowadzono akcję honorowego oddawania krwi pod hasłem „Oddaj krew – bez pół litra można żyć”.
Rozstęp mięśni prostych brzucha

Rozstęp mięśni prostych brzucha

2019-03-21 / Zdrowie
Mięsień prosty brzucha swój początek ma na chrząstkach żeber V-VII, wyrostku mieczykowatym mostka i więzadle żebrowo-mieczykowatym, koniec to spojenie łonowe i grzebień łonowy kości miedniczej. Pomiędzy mięśniami jest kresa biała, której zadaniem jest połączyć brzegi mięśni prostych brzucha (pasma po obu stronach pępka).
Stopy to nasz fundament

Stopy to nasz fundament

2019-03-10 / Zdrowie
„Ludzka stopa jest precyzyjnie zharmonizowanym mechanicznym arcydziełem, które straciło swoje znaczenie w historii rozwoju cywilizacji. W dobie powrotu do zainteresowania holistycznymi metodami terapii realizuje się pogląd, że stopy odgrywają fundamentalną rolę dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka” - (Inge Dougans).
Dietetyczne pączki w tłusty czwartek?

Dietetyczne pączki w tłusty czwartek?

2019-02-28 / Zdrowie
Nawet gdybyśmy w tłusty czwartek chcieli sięgnąć po mniej kaloryczny smakołyk, to tradycja nie daje zbyt dużych możliwości manewru. Jeśli masz zamiar jeść pączki, to najlepiej do południa, blisko swoich posiłków.
Nowy kierownik oddziału onkologicznego

Nowy kierownik oddziału onkologicznego

2019-02-26 / Zdrowie
Oddział Onkologii Klinicznej w Krotoszynie ma nowego kierownika. Został nim dr n. med. Krzysztof Rożnowski z Poznania. Od 26 lat zajmuje się leczeniem nowotworów, specjalizuje się w leczeniu raka przewodu pokarmowego.
Mała czarna

Mała czarna

2019-02-20 / Zdrowie
Pobudza do życia, umila pogawędki z przyjaciółmi. Pozwala więcej pracować. Oddala zmęczenie, dodaje sił witalnych. Wspomaga sportowców, ułatwia odchudzanie i pomaga w niektórych schorzeniach. W wielu aspektach kawa cieszy się dużym powodzeniem. Ale czy jej nadmiar nie szkodzi naszemu zdrowiu?
Z książką zdrowiej!

Z książką zdrowiej!

2019-01-18 / Zdrowie
Bajki dla dzieci, publikacje popularnonaukowe dla młodzieży, powieści przygodowe, komiksy i tomiki wierszy dla najmłodszych znalazły się wśród książek, które szpital powiatowy w Krotoszynie otrzymał bezpłatnie w ramach rządowego projektu „Z książką zdrowiej!”.
Wzmocniona kadra ginekologiczna

Wzmocniona kadra ginekologiczna

2019-01-07 / Zdrowie
Od 2 stycznia w poradni położniczo-ginekologicznej w Krotoszynie (ul. Bolewskiego 4-8) co tydzień będzie dwoje nowych lekarzy.
Trzeba iść z postępem

Trzeba iść z postępem

2018-12-17 / Zdrowie
W Zakładzie Leczniczego Usprawniania w Krotoszynie odbyła się konferencja prasowa, na której podsumowano realizację projektu unijnego „Poprawa infrastruktury ochrony zdrowia poprzez doposażenie SP ZOZ w Krotoszynie w nowoczesny sprzęt medyczny”.
Co młodzież wie o AIDS?

Co młodzież wie o AIDS?

2018-12-14 / Zdrowie
6 grudnia Państwowy Inspektor Sanitarny w Krotoszynie, stanowisko pracy ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia, zorganizował spotkanie edukacyjne w ramach realizacji kampanii społecznej pod hasłem ,,Mam czas rozmawiać” Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV.


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Sorry, there are no polls available at the moment.
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla