Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Zdrowie

Gimnastyka kobiet w ciąży

Gimnastyka kobiet w ciąży

2019-09-18 / Zdrowie
„Jestem w ciąży! Za kilka miesięcy zostanę mamą, muszę teraz zadbać o siebie i swoje maleństwo, o zdrowie i wygląd” - takie słowa często padają, gdy kobieta zachodzi w pierwszą bądź kolejną ciążę.
Zawalcz o swoje serce!

Zawalcz o swoje serce!

2019-09-18 / Zdrowie
Takim hasłem organizatorzy - Stowarzyszenie POMÓŻMY SOBIE i Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej - przy finansowym wsparciu powiatu krotoszyńskiego w ramach otwartego konkursu ofert, zapraszają mieszkańców na kolejny „Spacer dla serca”, będący formą profilaktyki wstępnej w chorobach serca i układu krążenia.
Nowy ambulans dla Koźmina

Nowy ambulans dla Koźmina

2019-09-12 / Zdrowie
Ministerstwo Zdrowia przyznało Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie 400 tysięcy złotych dotacji na zakup nowego ambulansu medycznego dla Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Koźminie Wlkp.
Satysfakcja klienta powodem do dumy!

Satysfakcja klienta powodem do dumy!

2019-09-10 / Zdrowie
Założona w styczniu 2018 roku firma TRANS-MED s.c. świadczy usługi zabezpieczenia medycznego różnego rodzaju imprez masowych, plenerowych i sportowych. Ale nie tylko. Oferuje również – jak sugeruje jej nazwa - transport medyczny, a także szkolenia z pierwszej pomocy.
Nowy aparat do hemodializy

Nowy aparat do hemodializy

2019-09-07 / Zdrowie
3 września w Stacji Dializ im. W. Bolewskiego w Krotoszynie odbyło się spotkanie, w trakcie którego zaprezentowany został najnowszy aparat do hemodializy, zakupiony dzięki dotacji od samorządu powiatu.
Wywalczyć sprawiedliwość…

Wywalczyć sprawiedliwość…

2019-08-27 / Zdrowie
Dziś kolejna publikacja na temat szczepień. Tym razem zgłosiła się do nas pewna kobieta, mieszkanka jednego z miast Wielkopolski, by opowiedzieć, co spotkało ją i jej rodzinę. Nasza rozmówczyni prosiła o anonimowość, w związku z czym w niniejszym artykule nie podajemy imion i nazwisk głównych bohaterów tej smutnej opowieści.

E-recepta krokiem w przyszłość?

2019-08-20 / Zdrowie
Od 2020 roku - poza wskazanymi w przepisach wyjątkami - w obiegu mają pozostać wyłącznie recepty wystawione w postaci elektronicznej (e-recepty). Już teraz Ministerstwo Zdrowia zachęca placówki medyczne do podłączenia się do systemu P1 (e-zdrowia) oraz rozpoczęcia wystawiania e-recept pacjentom. Planowane są również bezpłatne szkolenia na temat tego systemu.
Wszystko zależy od rzetelności i rozsądku lekarza

Wszystko zależy od rzetelności i rozsądku lekarza

2019-08-06 / Zdrowie
Przed dwoma tygodniami w obszernym artykule zaprezentowaliśmy stanowisko przeciwników obowiązkowego szczepienia dzieci. Dziś kolejna publikacja na ów temat. Zgodnie z zapowiedzią przeprowadziliśmy rozmowę z Maciejem R. Hoffmannem, lekarzem rodzinnym, zwolennikiem obowiązkowych szczepień.
Kilka słów na temat codziennej pielęgnacji stóp

Kilka słów na temat codziennej pielęgnacji stóp

2019-08-01 / Zdrowie
Dbanie o zdrowie oraz atrakcyjny wygląd niewątpliwie należą do pozytywnych nawyków, które warto sobie wyrobić. Niestety z różnych powodów niektóre części ciała nie otrzymują tyle uwagi, ile potrzebują.
Dbaj o biały uśmiech!

Dbaj o biały uśmiech!

2019-08-01 / Zdrowie
Wszystkim nam, nawet jeśli niekoniecznie się do tego przyznajemy, w jakimś stopniu zależy na korzystnym wyglądzie. To, jak jesteśmy postrzegani w oczach innych ludzi, ma wszak duże znaczenie w wielu obszarach naszego życia, a w dodatku samo w sobie wpływa na nasze samopoczucie.
Szczepienia – obowiązek czy wybór?

Szczepienia – obowiązek czy wybór?

2019-07-23 / Zdrowie
Do naszej redakcji zgłosiły się dwie mieszkanki powiatu krotoszyńskiego, które postanowiły przybliżyć nam tematykę szczepień. Jak przyznały, zgadzają się z przesłankami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, które postuluje zniesienie obowiązku szczepień, zwłaszcza u dzieci, oraz wprowadzenie większej kontroli szczepionek z powodu licznych przypadków powikłań poszczepiennych.
Czym jest kinesiotaping?

Czym jest kinesiotaping?

2019-07-16 / Zdrowie
Kinesiotaping, przez niektórych nazywany plastrowaniem, jest bardzo popularną metodą zarówno wśród personelu medycznego, jak i wśród pacjentów. Może być stosowany jako oddzielna metoda terapeutyczna lub też jako uzupełnienie innej metody.
Zaprzyjaźnij się z wodą i mydłem

Zaprzyjaźnij się z wodą i mydłem

2019-07-12 / Zdrowie
W pierwszym półroczu tego roku Stowarzyszenie POMÓŻMY SOBIE zrealizowało projekt pod hasłem „Zaprzyjaźnij się z wodą i mydłem”. Jego bezpośrednimi beneficjentami były dzieci w wieku 7-9 lat.
Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

2019-06-22 / Zdrowie
W 2019 roku nikt już nie leczy zębów i chorób przyzębia w przypadkowych miejscach. Pacjenci unikają zaniedbanych gabinetów, w których usługi co prawda są bezpłatne, jednak ich jakość wzbudza kontrowersje.
Najskuteczniejszą formą terapii jest profilaktyka

Najskuteczniejszą formą terapii jest profilaktyka

2019-06-17 / Zdrowie
Zaburzenia czynności ruchów kręgosłupa oraz stawów kończyn możemy podzielić na trzy zespoły: przeciążeniowy, korzeniowy i psychogenny. Jest to umowny podział, ponieważ zaburzenia i dolegliwości czynności ruchowych wynikają z przeciążenia miejscowego lub odcinkowego narządu ruchu.
Nowatorska metoda wczesnego wykrywania raka piersi

Nowatorska metoda wczesnego wykrywania raka piersi

2019-06-13 / Zdrowie
Dziś chcemy naszym Czytelniczkom opowiedzieć o nowatorskiej metodzie wczesnego wykrywania raka piersi, jaką jest termografia wykorzystywana w urządzeniu o nazwie Braster. Pytamy o to Tomasza Wojno – specjalistę ginekologa-położnika.


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Sorry, there are no polls available at the moment.
Robstal
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner