Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Zdrowie

Nie czekaj na wampira!

Nie czekaj na wampira!

2018-10-30 / Zdrowie
W Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 po raz kolejny zorganizowano akcję honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Oddaj krew – nie czekaj na wampira!”. Swoją krwią podzieliły się aż 72 osoby.
Dziecko z agrafką w tchawicy

Dziecko z agrafką w tchawicy

2018-10-06 / Zdrowie
Krotoszyński SOR ponownie w centrum wydarzeń. 28 września rodzicie zgłosili się do szpitala z 6-miesięcznym dzieckiem, które połknęło agrafkę. Lekarka nie stwierdziła poważnego zagrożenia życia i mały pacjent został odesłany do Ostrowa.
Bez operacji serce Zosi się zatrzyma

Bez operacji serce Zosi się zatrzyma

2018-10-04 / Zdrowie
Trzyletnia Zosia cierpi na poważną wadę serca. Konieczna jest operacja, która może zostać przeprowadzona w Klinice Uniwersyteckiej w Munster w Niemczech. Potrzebne jest jednak 37 tysięcy euro.
Dbajmy o nasze serca

Dbajmy o nasze serca

2018-10-03 / Zdrowie
W minioną sobotę po raz kolejny w naszym mieście odbył się ,,Spacer dla serca”, będący formą profilaktyki wstępnej w chorobach serca i układu krążenia. Tym razem głównym tematem wydarzenia była miażdżyca.
Warto skorzystać z badań

Warto skorzystać z badań

2018-10-01 / Zdrowie
Tylko do końca roku pacjentki urodzone w 1949 r. będą mogły po raz ostatni wykonać badanie mammograficzne w ramach profilaktycznego programu wczesnego wykrywania raka piersi. Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania od lekarza.
Wizyta młodzieży z Francji

Wizyta młodzieży z Francji

2018-09-27 / Zdrowie
17 września Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Zakład Opieki Paliatywnej w Krotoszynie gościły grupę francuskiej młodzieży z zaprzyjaźnionego z naszym miastem Fontenay-le-Comte. Osoby te uczą się na kierunku pracownik socjalno-medyczny w Policealnym Studium Zawodowym przy liceum Notre-Dame w Fontenay-le-Comte.
Twoja szansa na zdrowie…

Twoja szansa na zdrowie…

2018-09-26 / Zdrowie
Stowarzyszenie POMÓŻMY SOBIE zaprasza mieszkańców powiatu krotoszyńskiego na kolejny „Spacer dla Serca”, będący formą profilaktyki wstępnej w chorobach serca i układu krążenia. 29 września o godz. 10.00 wszyscy uczestnicy spotkają się na boisku SP nr 5 i ruszą na trasę spacerową.
Cukier nie jest taki słodki

Cukier nie jest taki słodki

2018-09-18 / Zdrowie
Dziś pierwszej z cennych rad udziela nam dietetyk kliniczny, Piotr Kaźmierczak, który na tapetę wziął zagadnienia związane z cukrem. Okazuje się, że tkanka tłuszczowa wyraźnie preferuje cukier od tłuszczu.
Nowy sprzęt dla SOR-u

Nowy sprzęt dla SOR-u

2018-08-21 / Zdrowie
Mobilny, przyłóżkowy aparat RTG, dwa aparaty do znieczuleń ogólnych, trzy defibrylatory - to tylko część sprzętu medycznego, który zakupiony został dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie w ramach projektu z dofinansowaniem unijnym.
Słońce i deszcz

Słońce i deszcz

2018-08-13 / Zdrowie
Tegoroczny lipiec właściwie obfitował w ciepłe temperatury i deszcze. Jedni narzekali na słońce; że za duszno, oddychać nie ma czym i tlenu brak. Inni marudzili, że „wciąż” te ulewy i burze, pochmurno i jakoś tak ponuro, aż spać się chce. I jednym i drugim na zmianę brakowało to słońca, to deszczu.
Sulmierzyce – Obcokrajowiec porzucony przez „kumpli”

Sulmierzyce – Obcokrajowiec porzucony przez „kumpli”

2018-07-29 / Zdrowie
W końcówce czerwca do krotoszyńskiego szpitala powiatowego trafił mężczyzna z poważnymi problemami zdrowotnymi. Okazało się, iż jest obywatelem Czech i nie posługuje się językiem polskim. Ba, nie posiadał nawet dokumentów, więc nie było możliwości zweryfikowania, czy posiada on ubezpieczenie zdrowotne. Na szczęście – dzięki zaangażowaniu wielu osób - udało mu się skutecznie pomóc. Zarówno pod względem medycznym, jak i organizacyjnym.
,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

2018-07-28 / Edukacja
Sezon wakacyjny w pełni. Gorące dni sprawiają, że amatorów kąpieli nie brakuje. Niestety statystyki wypadków związanych z letnim wypoczynkiem nad wodą nie napawają optymizmem.
Bycie na diecie jest w modzie

Bycie na diecie jest w modzie

2018-07-09 / Zdrowie
Tylko czy warto ulegać modom? Coraz częściej daje się zauważyć pewien trend związany z byciem tzw. fit. Dotyczy to zwłaszcza młodych mam i ich dorastających córek.
Nowy sprzęt w szpitalu

Nowy sprzęt w szpitalu

2018-07-02 / Zdrowie
Szpital w Krotoszynie realizuje zakupy sprzętu medycznego w ramach dwóch projektów z dofinansowaniem unijnym. Jednym z nich jest „Poprawa infrastruktury ochrony zdrowia poprzez doposażenie SP ZOZ w Krotoszynie w nowoczesny sprzęt medyczny”.
Nowoczesny rentgen dla pacjentów

Nowoczesny rentgen dla pacjentów

2018-06-13 / Zdrowie
W minioną sobotę w szpitalu powiatowym w Krotoszynie doszło do uroczystego otwarcia wyremontowanej pracowni RTG z nowym sprzętem. W spotkaniu, prócz dyrekcji placówki, udział wzięli samorządowcy z powiatu i przedstawiciele firmy MAHLE.
Gabinety po remoncie

Gabinety po remoncie

2018-06-09 / Zdrowie
Zakończył się remont dwóch gabinetów lekarskich w poradni położniczo-ginekologicznej SP ZOZ w Krotoszynie, która znajduje się w budynku A przy ul. Bolewskiego.
Strona 1 z 3123


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Gościniec
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...