Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Zdrowie

Szlachetne zdrowie…

Szlachetne zdrowie…

2019-04-12 / Zdrowie
5 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie zorganizowano Dzień Zdrowia, w ramach którego m.in. przeprowadzono akcję honorowego oddawania krwi pod hasłem „Oddaj krew – bez pół litra można żyć”.
Rozstęp mięśni prostych brzucha

Rozstęp mięśni prostych brzucha

2019-03-21 / Zdrowie
Mięsień prosty brzucha swój początek ma na chrząstkach żeber V-VII, wyrostku mieczykowatym mostka i więzadle żebrowo-mieczykowatym, koniec to spojenie łonowe i grzebień łonowy kości miedniczej. Pomiędzy mięśniami jest kresa biała, której zadaniem jest połączyć brzegi mięśni prostych brzucha (pasma po obu stronach pępka).
Stopy to nasz fundament

Stopy to nasz fundament

2019-03-10 / Zdrowie
„Ludzka stopa jest precyzyjnie zharmonizowanym mechanicznym arcydziełem, które straciło swoje znaczenie w historii rozwoju cywilizacji. W dobie powrotu do zainteresowania holistycznymi metodami terapii realizuje się pogląd, że stopy odgrywają fundamentalną rolę dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka” - (Inge Dougans).
Dietetyczne pączki w tłusty czwartek?

Dietetyczne pączki w tłusty czwartek?

2019-02-28 / Zdrowie
Nawet gdybyśmy w tłusty czwartek chcieli sięgnąć po mniej kaloryczny smakołyk, to tradycja nie daje zbyt dużych możliwości manewru. Jeśli masz zamiar jeść pączki, to najlepiej do południa, blisko swoich posiłków.
Nowy kierownik oddziału onkologicznego

Nowy kierownik oddziału onkologicznego

2019-02-26 / Zdrowie
Oddział Onkologii Klinicznej w Krotoszynie ma nowego kierownika. Został nim dr n. med. Krzysztof Rożnowski z Poznania. Od 26 lat zajmuje się leczeniem nowotworów, specjalizuje się w leczeniu raka przewodu pokarmowego.
Mała czarna

Mała czarna

2019-02-20 / Zdrowie
Pobudza do życia, umila pogawędki z przyjaciółmi. Pozwala więcej pracować. Oddala zmęczenie, dodaje sił witalnych. Wspomaga sportowców, ułatwia odchudzanie i pomaga w niektórych schorzeniach. W wielu aspektach kawa cieszy się dużym powodzeniem. Ale czy jej nadmiar nie szkodzi naszemu zdrowiu?
Z książką zdrowiej!

Z książką zdrowiej!

2019-01-18 / Zdrowie
Bajki dla dzieci, publikacje popularnonaukowe dla młodzieży, powieści przygodowe, komiksy i tomiki wierszy dla najmłodszych znalazły się wśród książek, które szpital powiatowy w Krotoszynie otrzymał bezpłatnie w ramach rządowego projektu „Z książką zdrowiej!”.
Wzmocniona kadra ginekologiczna

Wzmocniona kadra ginekologiczna

2019-01-07 / Zdrowie
Od 2 stycznia w poradni położniczo-ginekologicznej w Krotoszynie (ul. Bolewskiego 4-8) co tydzień będzie dwoje nowych lekarzy.
Trzeba iść z postępem

Trzeba iść z postępem

2018-12-17 / Zdrowie
W Zakładzie Leczniczego Usprawniania w Krotoszynie odbyła się konferencja prasowa, na której podsumowano realizację projektu unijnego „Poprawa infrastruktury ochrony zdrowia poprzez doposażenie SP ZOZ w Krotoszynie w nowoczesny sprzęt medyczny”.
Co młodzież wie o AIDS?

Co młodzież wie o AIDS?

2018-12-14 / Zdrowie
6 grudnia Państwowy Inspektor Sanitarny w Krotoszynie, stanowisko pracy ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia, zorganizował spotkanie edukacyjne w ramach realizacji kampanii społecznej pod hasłem ,,Mam czas rozmawiać” Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV.
Zapraszamy na prelekcję zdrowotną

Zapraszamy na prelekcję zdrowotną

2018-12-09 / Zdrowie
12 grudnia, w godzinach 17.00-19.00, w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej Piotr Kaźmierczak, dietetyk kliniczny, przeprowadzi prelekcję. Spotkanie będzie podzielone na dwa bloki tematyczne.
Oddział ortopedyczny po remoncie

Oddział ortopedyczny po remoncie

2018-12-03 / Zdrowie
Zakończył się remont pomieszczeń pododdziału urazów narządów ruchu i ortopedii oddziału chirurgicznego w szpitalu przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie. Pododdział zyskał dwie nowe sale dla chorych (dwu- i trzyłóżkową), każda z łazienką.
Pogadanka o zdrowym żywieniu

Pogadanka o zdrowym żywieniu

2018-11-25 / Zdrowie
Pod hasłem „Odżywiajmy się!” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zorganizowano spotkanie z dietetykiem, Piotrem Kaźmierczakiem. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II TBW i III TFW.
Herbata czy kawa? Co lepiej pobudza?

Herbata czy kawa? Co lepiej pobudza?

2018-11-19 / Zdrowie
Jeden i drugi napój wykazuje właściwości pobudzające, a to głównie za sprawą obecnej w nich kofeiny. Kofeina oraz powstające z niej w organizmie metabolity, które silnie pobudzają ośrodkowy układ nerwowy, usuwają oznaki zmęczenia, ułatwiają procesy myślowe, poprawiają nastrój...
Racjonalne żywienie każdego dnia

Racjonalne żywienie każdego dnia

2018-11-16 / Zdrowie
Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie mieli okazję spotkać się dietetykiem klinicznym, Piotrem Kaźmierczakiem. Specjalista mówił o racjonalnym odżywaniu się.
Nie czekaj na wampira!

Nie czekaj na wampira!

2018-10-30 / Zdrowie
W Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 po raz kolejny zorganizowano akcję honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Oddaj krew – nie czekaj na wampira!”. Swoją krwią podzieliły się aż 72 osoby.


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Loading ... Loading ...
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Lesniczowka
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Korona
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla