Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Wojno
Duży baner na środku

Publicystyka

Dajcie Nawałce Kartę Trenera!

2019-04-08
- Ooo, witam szanownego redaktora!! Kawki? - usłyszałem jakiś czas temu od znajomego wuefisty. - Czołem! Chętnie. Ale nie prowadzisz czasem lekcji? - odparłem. - No tak, ale widzisz, że grają sobie – brzmiała odpowiedź...

W Kobylinie jak w drużynie (piłkarskiej), czyli ŻELAZNA JEDENASTKA

2018-11-27
Za nami pierwsza sesja nowej kadencji Rady Miejskiej w Kobylinie. Refleksje, jakie mnie naszły po tych obradach, jakoś tak mimochodem, samoistnie weszły – mówiąc mocno metaforycznie – w piłkarskie buty.

Lepiej krwi upuścić ziomkom…

2018-08-22
Niedzielne, ciepłe popołudnie. Część krotoszynian – w tym moja rodzina – spędza je na pływalni miejskiej. Ludzie na basenie sympatyczni, uśmiechnięci, do rany przyłóż. Moja dzidzia po raz drugi zaliczyła pluskanie w zbiorniku większym niż niemowlęca wanienka. Totalny „lajt” przed powrotem do domu, gdzie - by delektować się końcówką weekendu – do obejrzenia w spokoju był mecz Kolejorza.

Co wolno wojewodzie…

2018-02-21
W ostatnich tygodniach w naszym powiecie pojawił się problem z nazewnictwem ulic. W związku z przyjętą w sejmie ustawą dekomunizacyjną z przestrzeni publicznej, czyli np. z pomników, ulic, budowli itd., mają znikać wszelkie ślady propagujące komunizm lub inne zbrodnicze ustroje. Wykonanie ustawy nadzorować ma wojewoda.
Koty ważniejsze od wizyty ministra…

Koty ważniejsze od wizyty ministra…

2017-09-21 / Publicystyka
W minioną środę do Kobylina przyjechał Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji. Tymczasem na stronie internetowej gminy Kobylin kompletna cisza na temat tego – co by nie mówić, ale jednak znaczącego - wydarzenia.

Zajmij się swoim życiem!

2016-10-27
Przed nami czas zadumy, czas refleksji. Czas, by wspomnieć tych, z którymi spotkamy się dopiero w zaświatach. Sam 1 listopada odwiedzę o kilkanaście (!) mogił więcej niż przed rokiem. W związku z tym nasuwają mi się dziesiątki pytań. I wcale nie chodzi o kwestie egzystencjalne.

Czas skończyć z prowizorką!

2016-09-26
Jak zapewne wielu Czytelników wie, jedną z moich pasji jest sędziowanie meczów piłkarskich. Według badań robionych przez telewizję Canal Plus zawód arbitra piłkarskiego znalazł się w trójce najtrudniejszych i najbardziej znienawidzonych przez społeczeństwo. Jak wiadomo, każdy najlepiej zna się na przepisach piłki nożnej, nie wspominając już o trenowaniu czy samej grze. Szkoda tylko, że jak zada się przeciętnemu kibicowi pytanie, jak wygląda okładka książki o przepisach piłki nożnej, to ów nie ma o tym zielonego pojęcia…


Przejdź do: Starsze aktualności gazety
Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner