Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

AST wśród najlepszych drużyn w Polsce

2019-08-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. AST wśród najlepszych drużyn...
AST wśród najlepszych drużyn w Polsce

28 lipca w Chorzowie rozegrano finał Mistrzostw Polski Playareny. Krotoszyńska drużyna A Seree Tee po raz kolejny pokazała klasę.

 

Zespół z Krotoszyna wywalczył awans do finału w II turnieju eliminacyjnym, który odbył się tydzień wcześniej w Warszawie. Ekipa AST wygrała wtedy wszystkie mecze grupowe. Ponadto pokonała team Beds.pl Bydgoszcz, a w pojedynku o wszystko trafiła na groźnego rywala – Ganador Warszawa. Mimo obaw krotoszynianie pewnie wygrali 3:0.
W Chorzowie A Seree Tee trafiło do grupy A wraz z mistrzami Polski – Dynamikami Toruń, a także Sucharkami Białystok oraz Kopcup.pl Witkowo Września. Z tą ostatnią ekipą krotoszyński zespół wygrał 3:2. Potem ograł 3:1 białostocczan oraz uległ 0:1 toruńskiej drużynie. AST wygrało grupę i w 1/4 finału trafiło na The Cyborgs Ruda Śląska. Niestety, przeciwnicy okazali się zbyt mocni, zwyciężając 3:1.
Występujący w AST Dawid Przybyszewski został wybrany do najlepszej szóstki turnieju. W związku z tym ma duże szanse na powołanie do reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa świata na Krecie.
– Szkoda meczu z The Cyborgs, ponieważ była to drużyna w naszym zasięgu. Cieszy nas jednak to, że zespół z tak małego miasta jak Krotoszyn walczy z rywalami z całej Polski jak równy z równym. Po raz kolejny dziękujemy osobom i instytucjom, które pomogły nam w organizacji wyjazdu, a w szczególności Urzędowi Miejskiemu w Krotoszynie – podsumował Robert Stawowy.
(LENA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek