2. /
  4. /
  5. Astra lepsza od Stali
AS MAŚNIAK

W zaległym spotkaniu 17. kolejki kaliskiej klasy okręgowej Astra na wyjeździe pokonała Stal Pleszew. Do przerwy prowadzili miejscowi, ale w drugiej odsłonie goście odrobili straty z nawiązką.

W 38. minucie piłkę po stracie jednego z graczy Astry otrzymał w polu karnym Bartosz Cierniewski i silnym uderzeniem nie dał szans Bartoszowi Jaryszowi.

Na początku drugiej odsłony krotoszynianie mogli wyrównać, lecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem Jędrzej Paczków posłał futbolówkę obok bramki Stali. Napastnik Astry zrehabilitował się w 60. minucie, kiedy to otrzymał ze skrzydła piłkę od Mateusza Mizernego i zmusił do kapitulacji golkipera miejscowych.

W 78. minucie zwycięskiego gola, po rajdzie Kamila Czołnika, strzelił Krzysztof Ratyński. Gracz Astry nabrał na zamach obrońcę Stali, a następnie oddał strzał na bramkę. Futbolówka odbiła się od jednego z pleszewskich zawodników i bramkarz Stali musiał wyciągać ją z siatki.

Stal Pleszew – Astra Krotoszyn 1:2 (1:0)

BRAMKI: 1:0 – Bartosz Cierniewski (38’), 1:1 – Jędrzej Paczków (60’), 1:2 – Krzysztof Ratyński (78’)

ASTRA: Jarysz – Stach, Kuźnicki (53’ Kuszaj), Krystek, Olejnik, Ratyński (87’ Adamski), Czołnik (82’ Stachowiak), Juszczak, Wawrocki, Paczków, Mizerny