2. /
  4. /
  5. Astra ograła Rawię
TAPAS

W sobotę Astra Krotoszyn zagrała na własnym obiekcie z Rawią Rawicz. Zacięty pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:2.

W początkowej fazie spotkania goście mieli przewagę. Wykreowali sobie kilka dogodnych sytuacji, ale znakomicie w bramce spisywał się Bartosz Jarysz. W 14. minucie po faulu na jednym z graczy Rawii w obrębie szesnastki sędzia podyktował rzut karny. Z 11 metrów nie pomylił się Edwin Marchewka, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Niedługo potem krotoszynianie wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki skierował Kamil Czołnik. Dziesięć minut później goście po raz drugi znaleźli sposób na pokonanie bramkarza Astry. Kamil Cugier minął golkipera i skierował piłkę do pustej bramki. Jeszcze przed przerwą biało-niebiescy zdołali odpowiedzieć. Filip Brink popisał się indywidualną akcją, po której wyłożył futbolówkę do Łukasza Budziaka, a ten umieścił ją w siatce.

W drugiej odsłonie zdecydowanie lepsi byli podopieczni Krzysztofa Gościniaka. Po dograniu z rzutu rożnego w polu karnym Rawii doszło do zamieszaniu, co wykorzystał K. Czołnik, który mocnym uderzeniem po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców. Kilka minut później krotoszynianie prowadzili już 4:2 dzięki współpracy Ł. Budziaka z Maksymem Ishchukiem, który pokonał rawickiego bramkarza. Taki wynik utrzymał się do końca meczu.

ASTRA KROTOSZYN – RAWIA RAWICZ 4:2 (2:2)

0:1 – Edwin Marchewka (14’ karny)

1:1 – Kamil Czołnik (20)

1:2 – Kamil Cugier (30)

2:2 – Łukasz Budziak (40)

3:2 – Kamil Czołnik (49)

4:2 – Maksym Ishchuk (55)

ASTRA: Jarysz –Skrzypniak (80’ Sekula), Jankowski, Rebelka, Ishchuk, Budziak, Błażejczak, Reyer, Czołnik, Brink (75’ Goliński), Jędrkowiak