2. /
  4. /
  5. Astra pnie się w...
MAX-MAL

Kolejne pewne zwycięstwo odniosła Astra Krotoszyn. W przedostatnim meczu rundy jesiennej V ligi nasz zespół odprawił z kwitkiem GKS Rychtal, wygrywając 3:0.

W początkowym fragmencie meczu goście próbowali zaskoczyć krotoszynian. Najpierw stworzyli zagrożenie pod bramką Astry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a potem po nieźle rozegranym ataku. Za każdym razem jednak bardzo dobrze interweniował Szymon Maj.

Krotoszynianie odpowiedzieli w 26. minucie, kiedy to po rzucie rożnym w polu karnym GKS-u doszło do zamieszania. Najprzytomniej zachował się Mateusz Mizerny, uderzając w kierunku bramki. Piłka jednak dotarła do Patryka Powalisza, który umieścił ją w siatce. Przyjezdni próbowali nadrobić straty, lecz brakowało im szczęścia.

Po przerwie piłkarze GKS-u atakowali coraz śmielej, ale nie potrafili odczarować bramki strzeżonej przez Szymona Maja. Astra próbowała się odgryzać i w 68. minucie podwyższyła prowadzenie za sprawą Adama Staszewskiego, który wykorzystał błąd bramkarza rywali. W doliczonym czasie gry przysłowiową kropkę nad i postawił Artur Pauter i tym samym Astra odniosła kolejne wysokie zwycięstwo.

ASTRA KROTOSZYN – GKS RYCHTAL 3:0 (1:0)

1:0 – Patryk Powalisz (26)
2:0 – Adam Staszewski (68)
3:0 – Artur Pauter (90+3)

ASTRA: Maj – Nasalski, Reyer, Jankowski, Mizerny, Staszewski (79′ Pauter), Budziak, Polowczyk, Juszczak (52′ Łuczak), Czołnik (90+1′ Brink), Powalisz (89′ Skrzypniak)