2. /
  4. /
  5. Astra rozstrzelała Victorię
MDECOR

Astra Krotoszyn rozgromiła na własnym obiekcie Victorię Laski 7:0. Tym samym podopieczni trenera Leszka Krutina przed ostatnią kolejką kaliskiej okręgówki zapewnili sobie miejsce na podium w tabeli.

Krotoszynianie po pierwszej połowie prowadzili z ostatnią drużyną ligi 2:0. Wynik otworzył Jędrzej Paczków w 19. minucie. Na 2:0 podwyższył Karol Krystek, wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul na Mateuszu Mizernym.

Po zmianie stron gospodarze nie mieli litości dla rywali, aplikując im jeszcze pięć goli. Po dwa razy bramkarza gości pokonali Mateusz Mizerny i Krzysztofa Ratyński. Rezultat ustalił defensor Victorii, Dariusz Laske, pakując piłkę do własnej bramki po uderzeniu Kamila Czołnika.

Dzięki tej wygranej, przy jednoczesnym remisie Piasta Kobylin ze Stalą Pleszew, Astra zapewniła sobie trzecie miejsca na koniec sezonu. Za tydzień krotoszynianie zakończą rozgrywki wyjazdowym meczem z Olimpią Brzeziny.

Astra Krotoszyn – Victoria Laski 7:0 (2:0)

BRAMKI: 1:0 – Jędrzej Paczków (19’), 2:0 – Karol Krystek (28’ karny), 3:0 – Krzysztof Ratyński (54’), 4:0 – Mateusz Mizerny (57’), 5:0 – Mateusz Mizerny (60’), 6:0 – Krzysztof Ratyński (73’), 7:0 – Dariusz Laske (81’ samobójcza)

ASTRA: Jarysz – Jankowski, Wawrocki, Olejnik, Stach (46’ Roszczak) – Krystek, Czołnik, Ratyński, Kuszaj, Mizerny (65’ Budziak) – Paczków (60’ Adamski)