2. /
  4. /
  5. Astra wciąż niepokonana
OPEN GLOBAL

Cztery wygrane i dwa remisy ma na koncie po szóstej kolejce ligowej Astra Krotoszyn. W niedzielę team trenera Leszka Krutina pokonał na wyjeździe Koronę Pogoń Stawiszyn 3:2. A już w następnej serii na stadionie w Kobylinie odbędą się derby powiatu. Miejscowy Piast podejmować będzie ekipę z Krotoszyna.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla przyjezdnych. W 1. minucie Mikołaj Marciniak obsłużył podaniem Filipa Oleśkowa, który dał prowadzenie swojemu zespołowi. Gospodarze wyrównali w 20. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony najprzytomniej w polu karnym zachował się Kolya Zavatskiy, nie dając szans Bartoszowi Jaryszowi. To właśnie napastnik rodem z Ukrainy stanowił największe zagrożenie dla krotoszynian. Korona większość swoich akcji opierała na Zavatskiym, który raz po raz urywał się defensorom Asterki.

Jeszcze przed przerwą goście wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Karol Krystek mocnym uderzeniem pokonał golkipera miejscowych.

W 72. minucie na 3:1 podwyższył Mateusz Mizerny, który skutecznie wykończył kontrę swojego teamu. Piłka po uderzeniu pomocnika Astry odbiła się jeszcze od jednego z graczy Korony i zupełnie zmyliła interweniującego bramkarza. W samej końcówce rozmiary porażki Korony zmniejszył K. Zavatskiy, po raz drugi wpisując się listę strzelców.

– W poprzednim sezonie to właśnie w takich spotkaniach traciliśmy cenne punkty. Dziś zagraliśmy wprawdzie gorzej niż w Mroczeniu, ale najważniejsze jest zwycięstwo i komplet punktów. Teraz koncentrujemy się przed derbową konfrontacją z Piastem – powiedział Mariusz Ratajczak, kierownik Astry.

Korona Pogoń Stawiszyn  – Astra Krotoszyn 2:3 (1:2)

BRAMKI: 0:1 – Filip Oleśków (1′), 1:1 – Kolya Zavatskiy (20′), 1:2 – Karol Krystek (35′), 1:3 – Mateusz Mizerny (72′), 2:3 – Kolya Zavatskiy (92′)

ASTRA: Jarysz – Juszczak (82′ Płokarz), Wawrocki, Krystek, Olejnik (60′ Stach) – Ratyński (79′ Lialuk), Kryś, Budziak (68′ Mat. Marciniak), Mizerny – Oleśków, Mik. Marciniak