2. /
  4. /
  5. Astra zbyt mocna dla...
Detektyw Szewc

Na piątej rundzie zakończyła się przygoda Miłośników Piłki Nożnej Krotoszyn w Okręgowym Pucharze Polski. W starciu derbowym ulegli bowiem Astrze Krotoszyn 0:3. Dwie bramki zdobył Mikołaj Marciniak.

Pucharowy pojedynek pomiędzy dwoma drużynami z naszego miasta zgromadził liczną rzeszę kibiców. W pierwszej połowie nie było to zbyt porywające widowisko. Gracze Astry zdołali oddać zaledwie dwa celne strzały, z którymi bez problemu poradził sobie doświadczony Piotr Półtoraczyk.

Najgroźniejszą sytuację w tej części gry stworzyli w 44. minucie Miłośnicy. Po dwójkowej akcji Przemysław Dżałabij stanął oko w oko z Bartoszem Jaryszem. Odbita przez bramkarza piłka zmierzała już do siatki, ale z linii bramkowej zdołał ją wybić Karol Krystek.

Krótko po zmianie stron wicelider okręgówki wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Szymona Juszczaka z prawej strony potężnym uderzeniem z woleja popisał się Mikołaj Marciniak i popularny Jaszyn był bezradny. Niedługo potem Miłośnicy mogli doprowadzić do wyrównania, lecz strzał głową Jędrzeja Paczkowa obronił Jarysz, a po uderzeniach Michała Potarzyckiego futbolówka mijała bramkę Astry.

W 80. minucie Karol Płokarz, po minięciu trzech rywali, wpakował piłkę do siatki. Kilka minut później na 3:0 podwyższył Mikołaj Marciniak, ustalając rezultat meczu.

Miłośnicy Piłki Nożnej Krotoszyn – Astra Krotoszyn 0:3 (0:0)

BRAMKI: 0:1 – Mikołaj Marciniak (47′), 0:2 – Karol Płokarz (80′), 0:3 – Mikołaj Marciniak (88′)

MPN: Półtoraczyk – Adamczewski, Brajer, Waściński, Zasieczny (75′ Baran) – Nowak (65′ Rozum), Kolibabka (70′ Jańczak), Potarzycki, Berek – Dżałabij, Paczków

ASTRA: Jarysz – Juszczak (70′ Olejnik), Jankowski, Krystek, Stach – Mizerny (46′ Płokarz), Lialuk, Mat. Marciniak, Adamski (65′ Kryś), Miedziński (60′ Piwowar) – Mik. Marciniak