Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Awansowany na łowczego krajowego

2020-02-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Awansowany na łowczego krajowego
Awansowany na łowczego krajowego

Z dniem 6 lutego minister właściwy ds. środowiska przyjął rezygnację Alberta Kołodziejskiego z funkcji łowczego krajowego Polskiego Związku Łowieckiego. Nazajutrz na to stanowisko powołał Pawła Lisiaka, mieszkańca naszego powiatu.

 

Nowo powołany łowczy krajowy jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 1992 r. W 2016 r. został odznaczony Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej. Senat RP nadał mu również Brązowy Medal Orła Białego za zasługi dla łowiectwa. Od 2010 r. jest prezesem Koła Łowieckiego nr 3 „Knieja” w Krotoszynie, od 2018 r. jest członkiem Naczelnej Rady Łowieckiej, w której przewodniczy Komisji Kynologicznej.

P. Lisiak to pomysłodawca i organizator spotkań z dziećmi pod hasłem „Ratujmy zwierzynę drobną”. Współorganizuje także wystawy obrazujące tradycje myśliwskie. Jego pasją jest kynologia. W 2005 r. zdobył tytuł mistrza strzelectwa myśliwskiego, reprezentując swoje macierzyste koło. Wielką uwagę przywiązuje do współpracy z rolnikami, izbami rolniczymi i lokalnym samorządem. Przykładem tego są organizowane od pięciu lat „Łowy powiatu krotoszyńskiego na drapieżniki”. Służą one głównie zmniejszeniu liczby drapieżników, co ma wpływ na warunki bytowe zwierzyny drobnej i ptaków śpiewających, gniazdujących na ziemi, a także płazów i gadów zagrożonych wyginięciem. P. Lisiak jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych oraz tekstów publicystycznych na temat łowiectwa.

OPRAC. (NOVUS)

FOT. Ministerstwo Klimatu

YouTube

Phone Spa
W starym stylu
Zuziak
Pod Szyszkami
Jarmużek
Banaszak
Mazi Owczarz
M-Partner
nest
Lesniczowka
BGP
TOR
energy sped
APR
Galeria Kroto
gierko
Jumbonet
Kostka
KUK
Robstal
Słoneczna
Eltom-bud
Transmed24