Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
DUBWAR
PIZZAMAZURIANA

Będą walczyć o prawa kobiet

2023-11-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Polityka
  6. /
  7. Będą walczyć o prawa...
Będą walczyć o prawa kobiet
FINESTRA

W Krotoszynie odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Polski 2050, z udziałem nowej posłanki z ramienia tego ugrupowania – Barbary Oliwieckiej. Parlamentarzystka przedstawiła szereg nowych wyzwań i spraw do załatwienia dla obywateli, z naciskiem na kwestie związane z prawami kobiet.

 

Posłanka przyznała, że nie ogranicza swojego spojrzenia jedynie do poziomu krajowego, lecz postawiła na włączenie tematyki praw kobiet również na grunt lokalny. Ogłosiła, że wraz z innymi działaczami ugrupowania Polska 2050 złożyła na ręce burmistrza Krotoszyna wniosek o powołanie Krotoszyńskiej Rady Kobiet.

– Na przestrzeni ostatnich lat, z różną dynamiką powstają w Polsce rady kobiet, które zrzeszają setki aktywnych pań. Koncentrują się one na wdrażaniu praw człowieka na poziomie samorządowym. Krotoszyńska Rada Kobiet powinna podejmować działania w zakresie równości i respektowania praw kobiet, w tym dotyczących polityki rodzinnej, dostępności ochrony zdrowia, ochrony przed przemocą, a także aktywności zawodowej i społecznej. W radzie powinny zasiadać mieszkanki gminy znane ze swojej działalności społecznej i sukcesów na polu zawodowym – podkreśliła Barbara Oliwiecka

Posłanka do swoich priorytetów zalicza również kwestie infrastrukturalne i walkę z wykluczeniem komunikacyjnym. Zadeklarowała, że będzie zabiegać o zrealizowanie budowy obwodnicy Krotoszyna. W sejmie będzie aplikować do zasiadania w komisjach infrastruktury, spraw społecznych i rodziny. – W najbliższym tygodniu będzie posiedzenie klubu i ustalony zostanie podział komisji. Nawet jeśli w nich nie zasiądę, będę miała prawo uczestniczyć w posiedzeniach, brać udział w dyskusji, ale bez prawa do głosowania – tłumaczyła posłanka Polski 2050.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery − jeden =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
AMBASADOR WSI
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
GÓRZNY GROUP
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK
JARANET b
Jarmużek
Agencja Reklamowa GL
Motosdodoła
BHP RABENDA
Zajączek
KOK
TK DACHY