Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Biblioteka w nowej odsłonie

2021-02-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Biblioteka w nowej odsłonie
Biblioteka w nowej odsłonie
Finestra

Zakończyły się prace remontowe w budynku Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej im. Arkadego Fiedlera. 9 lutego miał miejsce końcowy odbiór tej inwestycji.

 

W wybudowanym w połowie lat 70. ubiegłego stulecia budynku krotoszyńskiej biblioteki już jakiś czas temu przeprowadzono termomodernizację. Tym razem zrealizowano inwestycję pod nazwą „Przebudowa z rozbudową o szyb windowy zewnętrzny budynku Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej wraz ze zmianą aranżacji i kolorystyki wnętrz”. Na realizację tego projektu książnica uzyskała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 2. Infrastruktura bibliotek 2016-2020. Koszt inwestycji wyniósł 3 mln zł.

W ramach tego przedsięwzięcia obiekt dostosowano do wymogów przeciwpożarowych, jak również do osób niepełnosprawnych, zmieniono układ i przeznaczenie pomieszczeń na wszystkich kondygnacjach, wykonano szyb windowy i związaną z nim rampę podjazdową, zmieniono wnętrza. Obiekt został wyposażony w nowe meble oraz niezbędne urządzenia.

(ANKA)

FOT. www.krotoszyn.pl

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud