2. /
  4. /
  5. Bieganie w krainie karpia
AGRO INTEGRACJA

W niedzielę odbyła się już IX edycja Biegu Karpia. Start i meta usytuowane były na terenie Kąpieliska Karłów, a uczestnicy pokonali dwa okrążenia ulicami miasta. Dla najmłodszych przewidziano dużo krótszą trasę w tzw. Biegu Karpika.

Impreza w Miliczu przyciągnęła wielu doświadczonych biegaczy. Nie zabrakło jednak osób, które startowały głównie dla siebie, a nie dla bicia rekordów czy miejsc na podium. Wszystko przebiegało w przyjemnej atmosferze, a zgromadzeni motywowali siebie wzajemnie i gratulowali po pokonaniu trasy.

W sumie na trasę ruszyło blisko 90 zawodników, choć oczekiwania organizatorów były nieco większe. – Spodziewaliśmy się znaczniejszej liczby, jednak konkurencja jest bardzo duża. Imprez późnym latem i wczesną jesienią nie brakuje. Wszyscy obawiali się kolejnych lockdownów, dlatego większość zawodów została przesunięta na sierpień i wrzesień. Liczba, blisko 90 uczestników i tak nas satysfakcjonuje – skomentował na gorąco Jacek Biernat, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miliczu, organizatora wydarzenia.

Najlepszym biegaczom w każdej kategorii wręczono nagrody, a było ich naprawdę sporo. W klasyfikacji open kobiet zwyciężyła Kinga Pietras z Radomska, druga była Hanna Frankiewicz, a trzecia – Anna Kaczmarek. W open mężczyzn triumfował Michał Wójcik – postać dobrze znana w Miliczu i nie tylko – co nie było zaskoczeniem. Za nim uplasowali się Michał Przerwa i Tomasz Owczarek.

W kategorii K20 zwyciężyła Aleksandra Bator, wyprzedzając Nikolę Mikołajewicz i Agatę Karp, której nazwisko wszak zobowiązuje do udziału w takiej imprezie. Rywalizację K30 wygrała Ada Wybierała, a kolejne lokaty zajęły Monika Dolata i Marta Chytrowska. W K40 najlepsza była Justyna Bogacz-Chojnacka, a za nią znalazły się Dorota Biernat i Janina Sobolewska.

W grupie M20 pierwsze miejsce zajął Hubert Lekosz, przed Adamem Dubickim i Szymonem Okrutnikiem. W M30 triumfował Jakub Marciniak, drugi był Łukasz Szymczak, a trzeci – Jakub Owczarek. W M40 najszybszy okazał się Wiktor Janiszewski, wyprzedzając Artura Marka i Romana Nowackiego. W M50 na pierwszej pozycji uplasował się Paweł Dzikowski, a kolejne lokaty przypadły Maciejowi Majewskiemu i Arkadiuszowi Korzeniowskiemu.

W M60 wyróżniony został jedyny uczestnik w tej kategorii – Wiesław Rejek, któremu jednocześnie wręczono nagrodę dla najstarszego uczestnika biegu. Najlepszą miliczanką (mieszkanką powiatu) została Hanna Frankiewicz, zaś miliczaninem wspomniany już Michał Wójcik, zwycięzca biegu głównego.