Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Bluesowo-rockowe granie na krotoszyńskim rynku

2019-07-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Bluesowo-rockowe granie na krotoszyńskim...
Bluesowo-rockowe granie na krotoszyńskim rynku

W niedzielę odbył się pierwszy tegoroczny koncert z cyklu WIĘC WIEC! Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Zalewski.

 

 

Granie na krotoszyńskim rynku rozpoczął ostrowski zespół Teren Prywatny w składzie: Konrad Kuś (wokal i gitara rytmiczna), Mikołaj Wojtczak (gitara solowa), Piotr Minta (gitara basowa) oraz Patryk Stasiak (perkusja). Autorskie, bluesowe utwory wprowadziły publiczność w znakomity nastrój, który utrzymywał się przez całą imprezę.

Później na scenie pojawił się zespół Cree z Sebastianem Riedlem na czele. Grupa rozpoczęła swoją przygodę muzyczną w 1993 roku, kiedy to z inicjatywy trzech 16-letnich chłopców – S. Riedla, Sylwestra Kramka i Adriana Fuchsa – założona została kapela Cree. Pomysłodawcą nazwy był ojciec Sebastiana, niezapomniany wokalista Dżemu, Ryszard Riedel. Mimo iż skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat, jego styl pozostał bez zmian. Blues-rockowe numery, utrzymane w stylistyce z lat 60. i 70. ubiegłego wieku, przypadły do gustu krotoszyńskiej widowni.

Na deser w niedzielę zaśpiewał Krzysztof Zalewski. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 2002 roku, kiedy wygrał drugą edycję programu „Idol”. Wówczas poruszał się raczej w ciężkich rockowych brzmieniach. Znany jest z interpretacji utworów Czesława Niemena oraz z autorskich piosenek, jak choćby „Kurier” czy „Miłość, miłość”. K. Zalewski porwał publiczność do wspólnego śpiewania. Koncert otwierający WIĘC WIEC! okazał się wspaniałą inauguracją tegorocznego cyklu. Kolejny zaplanowano na 20 lipca.

(LENA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla