Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Bogatsze o nowe doświadczenia

2021-04-01
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Edukacja
  4. /
  5. Bogatsze o nowe doświadczenia
Bogatsze o nowe doświadczenia
LOMBARD SMOK

Uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach uczestniczyły w kursu wizażu. Dziewczęta zdobyły mnóstwo nowych umiejętności.

Uczestniczki szkolenia kształcą się w zawodzie fryzjer. Darmowy udział w kursie dla 10 uczennic był możliwy dzięki udziałowi w projekcie ,,Dobre kształcenie zawodowe miarą sukcesu”. Nauka makijażu została przeprowadzona przez firmę Kraina urody z Borku Wlkp., prowadzoną przez Joannę Grochowską.

Uczestnictwo w kursie pozwoliło uczennicom poszerzyć swoje umiejętności. Uczestniczki szkolenia poznały m.in. podział typu urody na cztery pory roku, a także nauczyły się dobierać kolory kosmetyków do barwy oczu, włosów i skóry. Dziewczęta zapoznały się z rodzajami kosmetyków kolorowych, stosowanych podczas wykonywania makijażu, jak również z przyborami oraz właściwym przygotowaniem modelki do makijażu, na które składa się omówienie budowy skóry, rodzajów cery i odpowiednie dobranie kosmetyków do jej pielęgnacji. Poznanie rodzajów makijażu oraz charakterystyki i zasad wykonywania makijażu wieczorowego, na pewno przyda się uczennicom w przyszłości.

(LENA)

FOT. – ZSP Zduny

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud