Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Brąz Kaczmarka w Płocku!

2019-06-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Brąz Kaczmarka w Płocku!
Brąz Kaczmarka w Płocku!

22 czerwca Sebastian Kaczmarek w parze z Adrianem Sdeblem rywalizowali w Płocku w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Seniorów. Krotoszynianin i jego boiskowy partner zakończyli zawody na trzecim miejscu.

 

Rywalizację w Płocku rozpoczęli od pewnego zwycięstwa – w dwóch partiach – nad gospodarzami, czyli duetem Maziarek / Lewicki. Kolejnymi rywalami byli bardzo dobrze im znani Andrysowie, z którymi na co dzień mają okazję trenować. Kaczmarek i Sdebel tym razem musieli uznać wyższość przeciwników.

Po tej porażce zostali przeniesieni na prawą stronę drabinki. Pojedynek z Kałużą i Lewandowskim był bardzo zacięty, a o zwycięstwie Kaczmarka i jego kolegi zdecydował dopiero trzeci set. Kolejne zwycięstwo odnieśli nad Lechem i Zdybkiem, tym razem w dwóch setach.

Drugi dzień zawodów Kaczmarek i Sdebel rozpoczęli konfrontacją o półfinał z duetem Kapuśniak / Czubiński. Walka była bardzo wyrównana, ale ostatecznie wyszli z niej zwycięsko Sebastian i Adrian – 2:1 (19:21, 21:18, 16:14). Półfinałowymi rywalami byli Brożyniak i Janiak. To oni wygrali pierwszą partię. W drugiej lepszy był team Kaczmarka, ale w tie-breaku ponownie górą byli przeciwnicy.

W meczu o brąz Kaczmarek i Sdebel zmierzyli się z Ociepskim i Malcem. Nasi siatkarze pierwszą partię wygrali 22:20. Od połowy drugiego seta ich przewaga stawała się coraz wyraźniejsza. Kaczmarek świetnie bronił, a Sdebel skutecznie blokował. W efekcie druga partia także należała do nich i zajęcie trzeciej lokaty stało się faktem.

– Cieszymy się bardzo, że zdobyliśmy brązowe krążki – mówi Sebastian Kaczmarek. – Po nieco kiepskim starcie sezonu doczekaliśmy się pozytywnego rezultatu. Cały turniej był dla nas bardzo ciężki. Rozegraliśmy siedem meczów w dwa dni, dużo spotkań kończyło się wynikiem 2:1. Zazwyczaj przegrywaliśmy w nich pierwszego seta i musieliśmy gonić wynik. Mamy nadzieję, że ten sukces doda nam dodatkowej motywacji do dalszych ciężkich treningów, a to przełoży się na kolejne dobre wyniki. Płock ponownie okazał się szczęśliwy dla mnie. Serdecznie dziękujemy naszym partnerom – firmie Las-Kalisz Sp. z o. o., Delikatesom Korona oraz Jakubowi Nawratowi Usługi Transportowe – dodaje krotoszyński siatkarz.

(ANKA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla