Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Brąz Zimmermanna na MP

2018-09-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Brąz Zimmermanna na MP
Brąz Zimmermanna na MP

Szczepan Zimmermann wywalczył brązowy medal na VIII Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym. Na zawodach we Wrocławiu zawodnik Stowarzyszenia Atletyki Ciężkiej Ursus Krotoszyn rywalizował w kategorii 93 kg.

 

W kategorii 52 kg kobiet startowała Agnieszka Nowak. Krotoszyńska policjantka w przysiadzie pobiła rekord życiowy – 95 kg, w wyciskaniu osiągnęła 60 kg, a martwy ciąg zakończyła z rezultatem 107,5 kg. Łączny wynik 262,5 kg dał jej czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji. Do pokonania brązowej medalistki zabrakło jej 2,5 kg, a do zawodniczki z drugiej lokaty – 5 kg.

Rywalizujący w kat. 105 kg Grzegorz Dymarski przysiadł 210 kg, wycisnął 130 kg, a w martwym ciągu podniósł 247,5 kg, uzyskując łącznie 587,5 kg, co jest jego nowym rekordem życiowym. Nasz trójboista zajął dziesiąte miejsce. W tej samej kategorii na brązowym stopniu podium stanął pochodzący z Krotoszyna reprezentant KS Team Wrocław – Kamil Filipiak, który uzyskał następujące rezultaty – 280 kg, 172,5 kg, 292,5 kg.

W kategorii 93 kg Krotoszyn miał dwóch przedstawicieli. Tomasz Olejniczak może pochwalić się zaliczeniem każdego z dziewięciu podejść i ustanowieniem swoich rekordów – 182,5 kg w przysiadzie, 125 kg w wyciskaniu i 215 kg w martwym ciągu. – Sumując moje osiągnięcia, poprawiłem wyniki o 17,5 kg, z czego jestem bardzo zadowolony. Nie szykowałem się specjalnie na te zawody, ale po solidnie przepracowanych ostatnich trzech tygodniach udało mi się osiągnąć planowane rezultaty – powiedział Tomasz Olejniczak.

W tej samej kategorii Szczepan Zimmermann wywalczył brązowy medal, osiągając 260 kg w przysiadzie, 157,5 kg w wyciskaniu oraz 265 kg w martwym ciągu. – W trójboju klasycznym jest bardzo ciężko o medal, dlatego jestem zadowolony ze swojego startu. Musiałem czekać kilka lat, aby udało mi się zająć ponownie trzecie miejsce, a w mojej kategorii miałem 18 rywali. Szkoda startu Agnieszki, która była bardzo blisko podium, a ostatecznie wylądowała na pechowej dla sportowca, czwartej pozycji – podsumował krotoszyński trójboista.

(GRZELO)

Gościniec
Archiwum
Neonówka
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Kamienica
Wojno
M-partner
Matyla

Ankieta

Co Państwo myślą o proteście rolników i jego formie (blokowanie dróg)?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...