2. /
  4. /
  5. Brązowy medal Alicji
Vidia film tekst

Brązowy medal wywalczyła Alicja Kowańdy, mieszkająca w gminie Koźmin Wielkopolski, na co dzień reprezentująca MUKS Białe Tygrysy Jarocin, na Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. Sukces ten jest tym większy, że startem w Bornym Sulinowie zawodniczka debiutowała w imprezie seniorskiej.

Reprezentantki Białych Tygrysów wywalczyły na mistrzostwach dwa medale. Złoto zdobyła Martyna Stasik, natomiast z brązu mogła się cieszyć rywalizująca w wadze do 62 kg Alicja Kowańdy.

W pierwszej walce Alicja pokonała 14:6 Wiktorię Horbę z Legionowskiej Akademii Sportów Walki, a w półfinale przegrała minimalnie 14:16 z późniejszą złotą medalistką, Aleksandrą Anisiewicz, również z Legionowskiej Akademii Sportów Walki.

W związku z tym, że obowiązywał system repasaży, Alicja musiała stoczyć jeszcze jedną walkę o brązowy medal. Jej rywalką była koleżanka klubowa – Zuzanna Kaczmarek. Z tej konfrontacji zwycięsko wyszła młodsza z zawodniczek, czyli A. Kowańdy, zdobywając tym samym brązowy krążek.

– Jeżeli chodzi o start Alicji, to jestem z niej bardzo zadowolona. Mam nadzieję, że moja podopieczna po tym ogromnym sukcesie wreszcie uwierzyła, że może pokonać praktycznie każdego w Polsce i to nawet w seniorskiej rywalizacji. Teraz Alicja przygotowuje się do startów w Pucharze Polski oraz naszym klubowym turnieju, White Tigers Cup Jarocin 2018, który odbędzie się 28 października na obiektach Spółki Jarocin Sport. Serdecznie zapraszamy na te zawody – powiedziała Józefina Nowaczyk-Wróbel, trenerka MUKS Białe Tygrysy Jarocin.