2. /
  4. /
  5. Brązowy medal Bartosza Kaźmierczaka
Serafiniak

W Nowinach (woj. świętokrzyskie) odbył się Puchar Polski Kadetów w Zapasach w Stylu Wolnym. Na zawodach nie zabrakło zawodników z naszego powiatu. Brązowy medal zdobył Bartosz Kaźmierczak.

Turniej był jednym z dwóch etapów eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wzięło w nim udział 229 zawodników z 69 klubów, w tym także reprezentanci LKS Ceramik Krotoszyn oraz UKS Olimpijczyk Sulmierzyce.

Przemysław Wizner z sulmierzyckiego klubu uplasował się na dziesiątym miejscu w kategorii do 60 kg. Z kolei Bartosz Kaźmierczak z Ceramika wywalczył brąz w kat. do 71 kg. Na piątych lokatach uplasowali się Hubert Krzyżański (45 kg) i Kacper Nowakowski (48 kg). Prócz nich krotoszyński klub reprezentowali Jakub Gorzelanny (110 kg), Maciej Kosmalski (65 kg), Mikołaj Adamczewski (65 kg), Mikołaj Stefański (71 kg), Maciej Filipczak (80 kg) i Damian Rosiewicz (80 kg).