Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Brązowy medal na mistrzostwach kraju

2021-12-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Brązowy medal na mistrzostwach...
Brązowy medal na mistrzostwach kraju
REMONTY KACZMAREK

18 grudnia w hali sportowej MOSiR Puławy przeprowadzono Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Zawodnicy SAC Ursus Krotoszyn zaprezentowali się w formule sprzętowej.

 

Był to ostatni w 2021 roku występ naszych trójboistów. Krotoszynianie wystartowali w formule sprzętowej, która wymaga bardzo dobrej współpracy zespołowej, gdyż tak naprawdę to wsparcie i pomoc drużyny decyduje o końcowym rezultacie danego zawodnika.

Świetnie zaprezentował się Szczepan Zimmermann, któremu po zaciętej walce i dziewięciu zaliczonych podejściach udało się zdobyć brązowy medal w kategorii seniorów -93 kg. Nasz trójboista przysiadł 302,5 kg, wycisnął leżąc 182,5 kg, a w martwym ciągu osiągnął 282,5 kg, co dało łączny wynik 767,5 kg.

W tej samej kategorii rywalizował Tomasz Olejniczak. Niestety, sędziowie nie zaliczyli mu wszystkich prób w przysiadach, wobec czego nie znalazł się w klasyfikacji ogólnej. Trójboista zrezygnował ze startu w wyciskaniu leżąc, gdyż postanowił pomóc Szczepanowi w wiązaniu bandaży i zakładaniu koszuli do wyciskania. Na koniec T. Olejniczak ustanowił nowy rekord życiowy w martwym ciągu – 240 kg.

(LENA)

FOT. SAC Ursus Krotoszyn

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You