Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Były senator został wojewodą

2019-11-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Polityka
  4. /
  5. Były senator został wojewodą
Były senator został wojewodą
Akademia Reissa

25 listopada decyzją premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko wojewody wielkopolskiego powołany został Łukasz Mikołajczyk, który w minionej kadencji był senatorem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Hoffmana, obecnie posła na sejm.

 

Łukasz Mikołajczyk ukończył Technikum Elektroniczno-Mechaniczne w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp. (1997), następnie informatykę na poziomie licencjackim (2000) na WSP w Częstochowie i magisterskim (2003) na Politechnice Opolskiej. Skończył także studia podyplomowe m.in. z matematyki oraz resocjalizacji i socjoterapii. Był zatrudniony w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich, zaś w 2007 objął stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wlkp.

Zaangażował się w działalność polityczną w szeregach Prawa i Sprawiedliwości. W 2010 i 2014 uzyskiwał mandat radnego powiatu ostrowskiego. W 2015 został wybrany do senatu IX kadencji w okręgu wyborczym nr 95.

W powiecie krotoszyńskim Ł. Mikołajczyka zapamiętano jako najbardziej aktywnego parlamentarzystę, który angażował się w sprawy lokalne i interweniował na prośbę mieszkańców. W 2018 kandydował na prezydenta Ostrowa Wlkp., zajmując drugie miejsce z wynikiem 20,36% głosów. W wyborach parlamentarnych, które odbyły się w październiku tego roku, nie uzyskał reelekcji, przegrywając z Ewą Matecką z Koalicji Obywatelskiej.

Wojewoda wielkopolski jest przedstawicielem rządu w terenie. Sprawuje także nadzór prawny nad działalnością gmin i powiatów oraz reprezentuje w województwie Skarb Państwa.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud