Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Cecylia świętowała 125-lecie!

2017-09-28
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Cecylia świętowała 125-lecie!
Cecylia świętowała 125-lecie!

W niedzielę, 24 września, 125-lecie istnienia świętowało Koło Śpiewacze Cecylia z Sulmierzyc. Z tej okazji w miejscowym kościele parafialnym odbył się koncert „Rozśpiewany Powiat”.

 

Zanim jednak miłośnicy muzyki chóralnej mogli wysłuchać pieśni w wykonaniu zaproszonych chórów i jubilatki, odprawiona została msza w intencji żywych i zmarłych chórzystów. Z kolei prezes Kazimierz Kobusiński w kilku zdaniach przypomniał historię sulmierzyckiego koła śpiewaczego.

Członkom zespołu Cecylia złożono życzenia i wręczono odznaczenia, wyróżnienia oraz prezenty. Z rąk radnego wojewódzkiego Jana Grześka chórzyści odebrali Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Z kolei Jerzy Wojtaszek, wiceprezes Południowo-Wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wlkp., wręczył złote, srebrne i brązowe odznaki honorowe Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

W imieniu starosty życzenia Cecylii składali Marzena Wiśniewska – kierownik Biura Promocji i Rozwoju, a także Irena Rękosiewicz – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Krotoszyńskiego, która dodatkowo ufundowała słodki upominek dla chórzystów.

W urodzinowym koncercie udział wzięły chóry z Kobylina, Koźmina Wlkp., Odolanowa i Zdun. Na zakończenie wystąpili chórzyści z Cecylii, którzy pod dyrekcją Małgorzaty Wysockiej dali popis swoich umiejętności śpiewaczych.

(NOVUS)

FOT. krotoszyn-powiat.pl

Gościniec
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...