2. /
  4. /
  5. Ceramik z dwoma medalami
AGRO INTEGRACJA

W Białogardzie odbyły się zawody Pucharu Polski w Zapasach – XI Memoriał Marcina Jureckiego. Dwaj zawodnicy LKS Ceramik Krotoszyn, Robert Baran i Ivan Izdebskyi, zdobyli medale, odpowiednio: złoto i brąz.

Do Białogardu udało się czterech zapaśników krotoszyńskiego klubu. W najcięższej kategorii świetnie spisał się Robert Baran, który nie miał sobie równych. W drodze po końcowy triumf pokonał Kamila Kościółka (10:4), Marcina Sianosa (5:0) i Niemca Nioka Matulina (6:1).

Na najniższym stopniu podium stanął Ivan Izdebskyi, który walczył w kategorii do 61 kg. W pierwszej rundzie wygrał ze swoim klubowym kolegą, Mariuszem Walkowiakiem (7:1), potem uporał się z Marcinem Walczakiem (10:0), a następnie uległ Rosjaninowi Ibrahimowi Iliasovowi (2:9). W pojedynku o brązowy krążek pokonał Jakuba Wojsa (12:0). Wspomniany wcześniej M. Walkowiak zakończył zmagania na piątej pozycji.

W kat. do 70 kg startował Szymon Wojtkowski. Zapaśnik Ceramika wygrał z Mateuszem Grzybowskim (8:0), a potem przegrał z Magomedmuradem Gadzhievem (0:10) i Rosjaninem Alikiem Sadojakiem (0:10).