Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
DUBWAR
PIZZAMAZURIANA

Chcą naprawiać Polskę…

2023-09-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Polityka
  6. /
  7. Chcą naprawiać Polskę…
Chcą naprawiać Polskę…
TARTAK SZULC

11 września na krotoszyńskim rynku odbyła się konferencja prasowa Mariusza Witczaka – kandydata do sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Parlamentarzysta zaprezentował własne hasło wyborcze oraz przestawił szereg postulatów swojej partii.

 

Mariusz Witczak jest posłem od trzech kadencji. Wcześniej z ramienia PO został wybrany na senatora VI kadencji. W senacie pracował w Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej (jako wiceprzewodniczący), był też wiceprzewodniczącym klubu senackiego partii. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat senatorski. W VII kadencji został wybrany na przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej. Ponownie objął funkcję wiceszefa klubu senatorów PO, wchodząc też w skład kierownictwa klubu parlamentarnego.

– Krotoszyn jest dla mnie ważnym miejscem w okręgu kalisko-leszczyńskim. Od lat pracuję z mieszkańcami Ziemi Krotoszyńskiej i spotykam się z tutejszymi samorządowcami. Uczestniczę w ważnych wydarzeniach społeczności lokalnej. Chciałbym zaprezentować swój hasło wyborcze i jestem przekonany, że trzeba będzie Polskę po Kaczyńskim naprawić. To jest warunek konieczny do przeprowadzenia wielu potrzebnych zmian w Polsce. Dotyczy to również spraw lokalnych – potrzeba  więcej pieniędzy na służbę zdrowia, infrastrukturę, drogi, edukację. Pragnę przypomnieć, że PiS do tej pory nie wykorzystuje środków europejskich, przede wszystkim z Krajowego Planu Odbudowy. Przez politykę tej partii zagrożone są również inne fundamentalne fundusze. Żebyśmy mogli myśleć pozytywnie o przyszłości, musimy pożegnać Kaczyńskiego – zakomunikował poseł Koalicji Obywatelskiej.

M. Witczak odwołał się także do najważniejszych obietnic programowych swojego ugrupowania – przywrócenia powagi instytucji państwowych, uniezależnienia telewizji publicznej od partii politycznych, stworzenia niezależnej od polityków prokuratury i sądów oraz rozdziału Kościoła Katolickiego od państwa. – Jest to droga do uzyskania środków unijnych. Dość mamy propagandy partyjnej w publicznej telewizji, która kosztuje polskiego podatnika prawie 3 mld zł. Spółki Skarbu Państwa muszą być uwolnione od nominatów PiS-u, którzy zarabiają tam miliony złotych. Dla samego Krotoszyna ważne jest zwiększenie możliwości przesyłu energii elektrycznej. Jest to dobrze rozwijająca się społeczność. Macie tutaj świetne firmy – duże, średnie i rodzinne. Potrzebują one dużo energii, aby się rozwijać. To leży w gestii państwa. Takie rzeczy muszą robić profesjonaliści, a nie partyjni koledzy Jarosława Kaczyńskiego – stwierdził M. Witczak.

Parlamentarzysta mówił także o kobiet. Jego ugrupowanie postuluje politykę równościową i przywrócenie praw, które – wedle polityków KO – Prawo i Sprawiedliwość zlikwidowało. Koalicja Obywatelska zapowiada pełną refundację zabiegów in vitro, badań prenatalnych, aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży, wsparcie socjalne dla matek chcących powrócić na rynek pracy.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − 7 =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
AMBASADOR WSI
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
GÓRZNY GROUP
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK
JARANET b
Jarmużek
Agencja Reklamowa GL
Motosdodoła
BHP RABENDA
Zajączek
KOK
TK DACHY