Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Chwaliszewska oddana w połowie

2018-08-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Chwaliszewska oddana w połowie
Chwaliszewska oddana w połowie

Pod koniec lipca odbyło się uroczyste oddanie do użytku pierwszej części zmodernizowanej ulicy Chwaliszewskiej w Krotoszynie, łączącej drogę krajową z wojewódzką. Koszt inwestycji wyniósł 440 tysięcy złotych i objął przebudowę odcinka drogi o długości 225 metrów i 7 metrów szerokości.

Ulica Chwaliszewska była wspólną inwestycją władz powiatowych i gminnych, gdzie ciężar poniesionych kosztów postanowiono podzielić po połowie. Na otwarciu odcinka drogi byli obecni: Stanisław Szczotka – starosta krotoszyński, Paweł Radojewski – wicestarosta, Franciszek Marszałek – burmistrz Krotoszyna, Juliusz Poczta – radny powiatowy, właściciel firmy Gembiak&Mistacki jako wykonawca inwestycji oraz Krzysztof Jelinowski – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Celem przebudowy ulicy Chwaliszewskiej było podniesienie komfortu jazdy w zakresie części jezdnej. Tutaj od zawsze był problem z przejazdem. Dlatego jezdnia została gruntownie przebudowana na długości 220 metrów bieżących, ma 7 metrów szerokości i jest okolona krawężnikiem. Konstrukcja nawierzchni jest docelowo konstrukcją, umożliwiającą przejazd ciężkich samochodów ciężarowych, gdyż – jak wiadomo – ulica łączy drogę krajową z wojewódzką. Całość ma w tej chwili grubość 50 cm. Teraz musimy położyć jeszcze 5-centymetrową warstwę ścieralną. Ulica wyposażona jest w kanalizację deszczową, wkrótce powstaną chodniki i ciąg pieszo-rowerowy, a następnie przystąpimy do przebudowy pozostałego odcinka o długości 650 metrów – mówił Krzysztof Jelinowski.

Po nim głos zabrali starosta Szczotka i burmistrz Marszałek, którzy zapewniali, że w dalszym ciągu zabiegać będą o zdobycie dofinansowania zewnętrznego, by kontynuować rozpoczętą przebudowę do szczęśliwego finału.

(NOVUS)

Archiwum
Neonówka
BETA
Mazi Owczarz
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Gościniec
Kamienica
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla

Ankieta

Co myślisz o Ławce Niepodległości?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...