Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Ćwiczenia powiatowego plutonu ratowniczego

2020-09-14
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Ćwiczenia powiatowego plutonu ratowniczego
Ćwiczenia powiatowego plutonu ratowniczego
Media sort baner w tekstach

Przed kilkoma dniami powołany przez komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie zespół kontrolny przeprowadził inspekcję gotowości operacyjnej powiatowego plutonu ratowniczego. Celem było określenie stanu przygotowania jednostek do nałożonych zadań oraz sprawdzenie rzeczywistej gotowości operacyjnej podmiotów krotoszyńskiego plutonu.

 

Wedle przyjętych założeń, w ramach utworzonych struktur, wytypowane jednostki w zorganizowany sposób mają dotrzeć do wyznaczonego miejsca koncentracji. Dlatego pierwszym etapem oceny był aspekt dysponowania sił i środków wchodzących w skład plutonu oraz ich mobilizacja w wyznaczonej lokalizacji, z uwzględnieniem kryterium czasowego. Po weryfikacji dokumentacji oraz wyposażenia zastępów skierowanych do działań i sprawdzeniu wiedzy teoretycznej ratowników przystąpiono do realizacji ćwiczeń bojowych.

Scenariusz zakładał przejazd kolumną pojazdów na miejsce pożaru oraz prowadzenie długotrwałych działań gaśniczych w dwóch różnych lokalizacjach na terenie kompleksu leśnego, wraz z organizacją zaopatrzenia wodnego, gwarantującego ciągłość podawania skutecznych prądów gaśniczych.

Niezmiernie ważnym elementem inspekcji jest aspekt dydaktyczny, dlatego po zakończeniu ćwiczenia bojowego dokonano podsumowania przeprowadzonej kontroli. Wszelkie spostrzeżenia i wnioski mają usprawnić działanie powiatowego plutonu ratowniczego.

Głównym założeniem powiatowych plutonów ratowniczych, utworzonych w ramach Wielkopolskiej Brygady Odwodowej, jest realizacja działań poza obszarem chronionym powiatu macierzystego, które wykraczają poza możliwości lokalnych sił ratowniczych. W skład krotoszyńskiego plutonu ratowniczego wchodzą siły i środki Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Krotoszyna, Koźmina Wlkp., Zdun i Kobylina.

OPRAC. (ANKA)

FOT. KP PSP Krotoszyn

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek