Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Czas logistyków

2017-11-16
Czas logistyków

Od 6 do 10 listopada grupa uczniów klasy IV Technikum Logistycznego im. Jana Kilińskiego w Zdunach brała udział w warsztatach „Czas zawodowców” na Politechnice Poznańskiej. Młodzież przez pięć dni zmagała się z zadaniami z zakresu transportu i zakładania własnej firmy.

 

Uczniowie pracowali na programie Comarch ERP Update Agent, który służy do tworzenia baz danych, odbiorców, producentów i towarów. Program umożliwił im obliczanie kosztów oraz wystawianie rozmaitych dokumentów – WZ, PZ, PW, MM czy faktury VAT.

Młodzież ze szkoły w Zdunach tworzyła etykiety logistyczne w programie BarTenderUltraLite, a także projekty własnych firm. Z pomocą Google Maps układała trasy przewozowe dla różnych towarów, określała dostawców, bilansowała wydatki.

Jeden dzień zajęć poświęcony był reklamie i marketingowi. Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować firmę, w której chcieliby pracować, jak również przekonać prowadzącego, czyli potencjalnego szefa, do swoich kompetencji, które pozwalałyby na zatrudnienie w firmie logistycznej.

Zadanie to okazało się być niełatwym. Wystąpienia uczniów były nagrywane i omawiane. Zwracano uwagę na mowę ciała i prezentowane argumenty.

Uczniowie musieli zmierzyć się także z przygotowaniem strony internetowej i plakatu dla założonej przez siebie firmy transportowej. Wykorzystali do tego dostępne w Internecie narzędzia do budowy stron www (CMS) i tworzenia projektów graficznych czy logotypów. Ponadto zapoznali się z narzędziami i metodami badań neuromarketingowych, wykorzystywanych nie tylko w reklamie, ale także w optymalizacji pracy kierowców.

OPRAC. (ANKA)

FOT. Ewa Fynyk / Daria Augustyniak-Hafermann / Sebastian Świst

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Kamienica
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...