Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Czołowe zderzenie na ul. Sulmierzyckiej

2017-09-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Czołowe zderzenie na ul....
Czołowe zderzenie na ul. Sulmierzyckiej

1 września przed południem na drodze wojewódzkiej nr 444, na trasie Krotoszyn-Sulmierzyce, doszło do zderzenia dwóch samochodów. Według wstępnych ustaleń jeden z pojazdów zjechał na przeciwległy pas ruchu. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do działań zadysponowano trzy samochody Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Krotoszynie i jeden z OSP Sulmierzyce, policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Ze zgłoszenia wynikało, że jedna osoba jest uwięziona w pojeździe.

– Na drodze między Sulmierzycami i Krotoszynem czołowo zderzyły się dwa samochody. Pasażerka pojazdu osobowego marki Dodge była uwięziona w środku – informuje Tomasz Niciejewski, rzecznik prasowy KP PSP w Krotoszynie. Pozostali uczestnicy wypadku znajdowali się poza autami i nie uskarżali się na żadne dolegliwości.

W trakcie działań ratowniczych droga była zablokowana. Po dotarciu do uwięzionej osoby ustabilizowano jej odcinek szyjny. W tym samym czasie strażacy rozcięli karoserię rozbitego samochodu i ewakuowali poszkodowaną do karetki pogotowia.

– Po czynnościach policyjnych samochody biorące udział w zdarzeniu zostały zabrane przez pomoc drogową, a strażacy usunęli z drogi pozostałości po wypadku – dodaje T. Niciejewski.

– Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem Dogde, 59-letni mieszkaniec Krotoszyna, podróżujący z 58-letnią pasażerką, zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost na jadący z przeciwka bus marki volkswagen – mówi Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Pasażerka dodge’a doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Sprawcy wypadku zatrzymano prawo jazdy. – Postępowanie w tej sprawie ciągle trwa. Staramy się ustalić wszystkie okoliczności zdarzenia – uzupełnia P. Szczepaniak.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...