Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Czterech kandydatów na fotel burmistrza

2017-09-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Czterech kandydatów na fotel...
Czterech kandydatów na fotel burmistrza

Dwie rzeczy łączą czwórkę kandydatów – wszyscy są mężczyznami i każdy mieszka na terenie gminy Kobylin.

Mirosław Jackowski to rodowity kobylinianin. Ma 51 lat, jest żonaty i ma trzech synów. Na Akademii Rolniczej w Poznaniu uzyskał stopień magistra inżyniera mechanizacji rolnictwa. Od 26 lat prowadzi lokalną firmę. – Zamierzam postawić na rzetelność, solidność i doświadczenie, a przede wszystkim na zgodę i współpracę wszystkich środowisk, które działają na rzecz gminy Kobylin – zapowiada M. Jackowski.

Tomasz Lesiński to również mieszkaniec Kobylina. Ma 39 lat, jest żonaty, ma dwoje dzieci. Od trzech lat zasiada w Radzie Miejskiej w Kobylinie i pełni funkcję przewodniczącego Klubu Radnych „Dziewiątka”. Od 20 lat jest funkcjonariuszem policji w miejscowym posterunku. – Czas na zmiany – podkreśla T. Lesiński. – Od 20 lat współpracuję z lokalną społecznością, więc dobrze znam sprawy naszej gminy. Zamierzam poprawić funkcjonowanie władz samorządowych. Trzeba z każdym rozmawiać i myślę, że z każdym można wypracować nić porozumienia.

Rafał Nowacki mieszka w Górce, ma 41 lat. W 2015 roku został wybrany na sołtysa tej miejscowości. Obecnie jest pełniącym obowiązki burmistrza Kobylina. Współtworzył Chrześcijański Ruch Samorządowy. – Większe zaangażowanie sołectw w sprawy gminy, aktywizacja młodzieży przez sport, szybki Internet w gminie, a w szkołach tablice interaktywne, budowa ścieżek rowerowych, polepszanie dróg na terenie gminy – to moje priorytety. Orientacja w sprawach dotyczących sołectw, umiejętność współpracy i znajomość osób, które projektują różne obiekty użytku publicznego – to moje atuty. Stawiam na dialog i współpracę – oświadcza R. Nowacki.

Wiesław Popiołek mieszka w Smolicach. Ma 56 lat, jest żonaty i ma troje dorosłych dzieci. Jest radnym powiatowym od 1998 roku. Pracuje w Urzędzie Miejskim w Kobylinie jako podinspektor ds. ochrony środowiska. Co ciekawe, dokładnie 1 października będzie obchodził 25-lecie pracy w urzędzie. 11 lat temu startował w wyborach na burmistrza Kobylina. – Moja kampania będzie spokojna. Jestem realistą i nie zamierzam obiecywać gruszek na wierzbie. Znam bardzo dobrze realia i problemy tej gminy, ponieważ mieszkam i pracuję tutaj od lat. Oferuję doświadczenie, współpracę i porozumienie. Chciałbym przede wszystkim poprawić współpracę na linii burmistrz – Rada Miejska, a także wizerunek samorządu, który ostatnio jest nieco nadszarpnięty. Uważam, że trzeba zawsze i z każdym rozmawiać – stwierdza W. Popiołek.

(ANKA, NOVUS)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...