3. SPORT MILICZ
  4. /
  5. Cztery medale na mistrzostwach...
DiamondHair

Po dwa medale wywalczyli reprezentanci WKS Śląsk Milicz oraz ULKS Bizon Milicz na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach w Stylu Wolnym i w Zapasach Kobiet w Pelplinie. Na najwyższym stopniu podium stanął Krzysztof Sadowik ze Śląska.

Oprócz zespołów z Polski w zawodach wzięli udział reprezentanci Francji, Belgii, Niemiec i Litwy. Drużynowo pierwsze miejsce zajęła ekipa z Francji, zdobywając 186 punktów. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został krotoszyński Ceramik, a na trzeciej gospodarze turnieju – KS Bloczek Team Pelplin. W klasyfikacji kobiet zwyciężyła drużyna MKS Cement Gryf Chełm, wyprzedzając ZKS Slavia Ruda Śląska i ZTS Sokół Lublin.

Zapaśnicy milickiego Śląska zdominowali kategorię do 86 kg. Triumfował Krzysztof Sadowik, który w finale pokonał Cezarego Sadowskiego, reprezentującego MLUKS Karlino. Na trzecim stopniu podium stanął drugi z reprezentantów milickiego klubu – Jakub Krawicki.

W kat. do 125 kg wspaniale spisał się Krzysztof Cieślak z milickiego Bizona, który musiał uznać wyższość Roberta Barana z Ceramika Krotoszyn, uczestnika igrzysk w Rio de Janeiro. Równie dobrze w rywalizacji kobiet zaprezentowała się klubowa koleżanka K. Cieślaka, Karolina Jaworska. Ona także zdobyła srebrny medal. W kat. do 72 kg nie sprostała jedynie Patrycji Sperce z MKZ-u Unia Racibórz.

Ponadto debiutujący na poziomie seniorskim Maciej Czemerys i Jakub Kozan z Bizona zajęli odpowiednio ósme i siódme miejsce.