2. /
  4. /
  5. Cztery medale na Węgrzech
TAPAS

Cztery krążki wywalczyli reprezentanci Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn na Pucharze Europy w Sumo. W węgierskim Erd świetnie spisała się Aleksandra Rozum, która trzy razy stanęła na trzecim stopniu podium. Z kolei Aron Rozum zdobył srebro.

Z trzema brązowymi medalami do domu wróciła Aleksandra Rozum. Zawodniczka TA Rozum była trzecia w kategoriach 65 kg U’21, open U’21 oraz 65 kg seniorek. W tej ostatniej pokonała m.in. brązową medalistkę zeszłorocznych mistrzostw świata i uczestniczkę The World Games 2017.

Aron Rozum wywalczył srebro w kategorii 115 kg seniorów. W kat. 85 kg rywalizowali Karol Swora (UKS Samson Kobylin) oraz Mateusz Konieczny (TA Rozum). Obaj sklasyfikowani zostali na pozycjach 9-16.