Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Cztery medale we Włoszech

2019-02-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Cztery medale we Włoszech
Cztery medale we Włoszech

Troje reprezentantów UKS Shodan Zduny wzięło udział w International Karate Tournament Black Belt Cup 2019 w Bergamo. Nasi karatecy przywieźli z Włoch cztery medale.

 

– Przybyliśmy trochę wcześniej do Mediolanu, więc mieliśmy okazję zwiedzić to miasto – opowiada Jarosław Adamski, trener UKS Shodan. – Zobaczyliśmy centrum, budowaną 500 lat bazylikę Il Duomo, teatr La Scalla i Castello Sforzesco. Na zakończenie było oczywiście to, z czego słynie Mediolan, czyli moda. Mogliśmy zobaczyć Galerię Vittorio Emanuele, gdzie swoje sklepy mają Prada, Versace czy Giorgio Armani.

Katarzyna Trafankowska zarówno w kata juniorek shotokan, jak i w open zajęła piąte miejsce. – Widać było po niej, że czuje niedosyt oraz sportową złość. Wypadła naprawdę dobrze i niewiele zabrakło do medalu – oznajmia J. Adamski, który zdobył we Włoszech dwa krążki. Trener Shodana w kata +45 lat masters wywalczył brąz, a w kata open był drugi.

Ponadto dwa razy na podium stanęła Dagmara Mujta, która uplasowała się na trzeciej lokacie w kumite juniorek +62 kg, natomiast w open była druga. – Z trenerskiego punktu widzenia zawiodła głowa i to emocje spowodowały, że nie było jeszcze lepiej. Po Dagmarze widać było brak pewności, co wynikało z dłuższej przerwy w startach – ocenia J. Adamski.

Wyjazd karateków Shodana do Włoch możliwy był dzięki wsparciu gminy Zduny, firmy Dunya Doner Kebab oraz rodziców zawodników.

(GRZELO)

Ankieta

Co myślisz o planowanym strajku nauczycieli i ich żądaniach?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
Intermarche
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla