Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
E-paka
Duży baner na środku

Cztery medale we Włoszech

2019-02-07
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Cztery medale we Włoszech
Cztery medale we Włoszech

Troje reprezentantów UKS Shodan Zduny wzięło udział w International Karate Tournament Black Belt Cup 2019 w Bergamo. Nasi karatecy przywieźli z Włoch cztery medale.

 

– Przybyliśmy trochę wcześniej do Mediolanu, więc mieliśmy okazję zwiedzić to miasto – opowiada Jarosław Adamski, trener UKS Shodan. – Zobaczyliśmy centrum, budowaną 500 lat bazylikę Il Duomo, teatr La Scalla i Castello Sforzesco. Na zakończenie było oczywiście to, z czego słynie Mediolan, czyli moda. Mogliśmy zobaczyć Galerię Vittorio Emanuele, gdzie swoje sklepy mają Prada, Versace czy Giorgio Armani.

Katarzyna Trafankowska zarówno w kata juniorek shotokan, jak i w open zajęła piąte miejsce. – Widać było po niej, że czuje niedosyt oraz sportową złość. Wypadła naprawdę dobrze i niewiele zabrakło do medalu – oznajmia J. Adamski, który zdobył we Włoszech dwa krążki. Trener Shodana w kata +45 lat masters wywalczył brąz, a w kata open był drugi.

Ponadto dwa razy na podium stanęła Dagmara Mujta, która uplasowała się na trzeciej lokacie w kumite juniorek +62 kg, natomiast w open była druga. – Z trenerskiego punktu widzenia zawiodła głowa i to emocje spowodowały, że nie było jeszcze lepiej. Po Dagmarze widać było brak pewności, co wynikało z dłuższej przerwy w startach – ocenia J. Adamski.

Wyjazd karateków Shodana do Włoch możliwy był dzięki wsparciu gminy Zduny, firmy Dunya Doner Kebab oraz rodziców zawodników.

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
KUK
Eltom-bud
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner