Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Czy PSZOK będzie czynny dłużej?

2022-05-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Czy PSZOK będzie czynny...
Czy PSZOK będzie czynny dłużej?
BAS

Podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej w Krotoszynie Roman Olejnik poruszył temat Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Jak powiedział, zdaniem mieszkańców punkt ten powinien być otwarty częściej i dłużej.  

 

 

Aktualnie PSZOK przy ul. Ceglarskiej w Krotoszynie czynny jest w poniedziałki i piątki w godzinach 8.00-15.00, w środy od 10.00 do 17.00 oraz w drugą sobotę miesiąca w godz. 8.00-13.00. Jak twierdzi radny Olejnik, godziny otwarcia punktu nie sprzyjają mieszkańcom. – Mieszkańcy sugerują, aby PSZOK był otwarty częściej i dłużej. Jeśli chodzi o aktualne dni i godziny otwarcia punktu, mieszkańcy uważają, iż jest to stanowczo za mało, gdyż większość z nich pracuje do godz. 15.00. Czy istnieje możliwość zmiany w tej kwestii, aby PSZOK przynajmniej dwa-trzy dni w tygodniu był otwarty do godz. 17.00? To znacząco ułatwiłoby życie mieszkańcom, którzy nie musieliby się zwalniać z pracy czy brać urlopu, by oddać odpady na PSZOK – mówił radny.

Odpowiedzi udzielił burmistrz Franciszek Marszałek. – Godziny otwarcia PSZOK-ów były podyktowane ekonomią. Wniosek przekażemy do zarządu EKO SIÓDEMKI, ale wiąże się to z większymi kosztami, gdyż pracownicy punktów zamiennie pracują, a więc będzie się to prawdopodobnie wiązało z zatrudnieniem dodatkowych osób. Niemniej jednak wniosek zostanie przekazany do rozpatrzenia – wyjaśnił włodarz Krotoszyna.

(LENA)

 

FOT. Archiwum

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You