Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Dachowanie w Benicach

2017-11-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Dachowanie w Benicach
Dachowanie w Benicach

Rankiem 25 listopada w Benicach doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy na zabłoconej nawierzchni jezdni wpadł w poślizg i dachował. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń.

 

Na miejsce skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie i jeden z OSP Benice. Samochód osobowy marki Renault Megane wpadł w poślizg na nawiezionym z pola błocie, zjechał z jezdni i dachował w rowie. Kierująca znajdowała się poza pojazdem i nie uskarżała się na żadne dolegliwości.

– Strażacy udzieli poszkodowanej osobie kwalifikowanej pierwszej pomocy, która polegała na wsparciu psychicznym i stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa za pomocą kołnierza ortopedycznego – informuje Tomasz Patryas z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Zespół Ratownictwa Medycznego przebadał uczestniczkę wypadku – przewiezienie do szpitala nie było konieczne. Policjanci zobowiązali właściciela pola do usunięcia z drogi zalegającego błota. Ratownicy z OSP Benice podali jeden prąd wody, spłukując pozostałości błota z jezdni.

– Kierująca samochodem mieszkanka gminy Koźmin Wlkp. nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. Na zabłoconej nawierzchni straciła panowanie nad pojazdem, który wjechał do rowu i dachował. Kobieta była trzeźwa. Za spowodowanie zdarzenia ukarano ją mandatem w wysokości 50 zł, natomiast na właściciela pola za zanieczyszczenie nawierzchni drogi nałożono mandat w wysokości 200 zł – oznajmia Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...