Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Darterzy walczyli o puchary

2019-05-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Darterzy walczyli o puchary
Darterzy walczyli o puchary

Za nami IV Otwarte Mistrzostwa Krotoszyna w Steel Darta. Pierwszego dnia imprezy pary walczyły o Puchar Starosty Krotoszyńskiego, a nazajutrz indywidualnie rywalizowano o Puchar Burmistrza Krotoszyna.

 

Mistrzostwa były zarazem ostatnim turniejem sezonu Krotoszyńskiej Ligi Darta. Do zmagań deblowych przystąpiło 14 par, które podzielono na cztery grupy. Wśród pań najlepsze okazały się Izabela Bajer i Marta Pawlicka.

W rywalizacji męskiej bracia Bonawenturczykowie w ćwierćfinale ograli braci Pawlickich 3:1, a następnie przegrali z Jackiem Cieślakiem i Marcinem Wojtkowiakiem 1:3. Z kolei Przemysław Sawicki i Adrian Jasiński wygrali 3:1 ze Zdzisławem Jusiakiem i Sławomirem Olgrzymkiem, a potem nie dali rady rywalom z Jarocina – Norbertowi Pecynie i Bartoszowi Derwichowi, ulegając 0:3. W finale jarocinianie ograli naszych darterów 4:2.

W turnieju indywidualnym kobiet tytuł obroniła Anna Kowalczyk, pokonując w finale Danutę Pawlicką 4:1. W półfinałach zawodniczka z Ostrowa Wlkp. ograła Martę Pawlicką 3:1, a D. Pawlicka wygrała z Iloną Kuznowicz 3:0.

Rozgrywki panów to świetna postawa N. Pecyny, który po deblowym triumfie był najlepszy także w zmaganiach indywidualnych. Jarociński darter pokonał Marcina Kowalczyka 3:0, Kamila Bonawenturczyka 4:1, Przemysława Pawlickiego 4:2 i Mateusza Szczepaniaka z Ostrowa Wlkp. 5:3. Z grupy krotoszynian najlepiej spisał się P. Pawlicki, który ograł Z. Jusiaka 3:0 i Michała Matuszewskiego 4:0, zapewniając sobie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej KLD.

Sezon ligowy zakończy turniej masters, który odbędzie się 8 czerwca. Awansowało do niego sześć najlepszych zawodniczek – A. Kowalczyk, M. Pawlicka, D. Pawlicka, E. Pawlicka, Nina Lech-Musialska oraz I. Kuznowicz. Grono darterów może natomiast wzrosnąć do 20, ponieważ na 16. miejscu plasuje się aż pięciu graczy z identyczną ilością punktów.

– Wielkie podziękowania dla wszystkich uczestników ligi – powiedział Przemysław Pawlicki, prezes SKLD. – Nasze rozgrywki mogły się toczyć dzięki wsparciu partnerów – Intermarche, Meblex-Rawicz oraz Pawłowi Galei, właścicielowi Centrum Bilardowego Bila. Zapraszam wszystkich na turniej masters, który będzie chyba najmocniej obsadzony w ciągu ostatnich lat.

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Robstal
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner