Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Deblowe zmagania o Puchar Burmistrza

2019-05-31
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Deblowe zmagania o Puchar...
Deblowe zmagania o Puchar Burmistrza

W maju rozegrano VIII edycję Otwartego Turnieju Tenisa Ziemnego w Grach Podwójnych o Puchar Burmistrza Krotoszyna. W finale Krzysztof Matyla i Piotr Wierzchowski ograli Andrzeja Kaźmierczaka i Dominika Marcisza w dwóch setach.

 

Do zawodów przystąpiło dziewięć par z Wielkopolski. Organizatorzy podzielili je na trzy grupy, w których rywalizowano systemem każdy z każdym. w pierwszej grupie Andrzej Kaźmierczak i Dominik Marcisz pokonali Romana Kornka i Waldemara Wroneckiego 2:0 (6:3, 6:0) oraz Bogusława Frąckowiaka i Rafała Frąckowiaka 2:0 (6:2, 6:0). Ci ostatni nie sprostali także Kornkowi i Wroneckiemu, którzy wygrali 2:0 (6:1, 6:1) i zajęli drugą lokatę.

Kolejną grupę wygrali ubiegłoroczni triumfatorzy – Ryszard Greutzmacher i Jan Dotar, którzy ograli Macieja Kędzierskiego i Wiktorię Konieczną 2:0 (6:1, 6:4) oraz Wiesława Bergera i Bartosza Machnika 2:1 (6:2, 4:6, 10:6). Berger z Michnikiem okazali się natomiast lepsi od Kędzierskiego i Koniecznej, zwyciężając 2:1 (6:2, 1:6. 10:6).

W trzeciej grupie triumfowali Krzysztof Matyla i Piotr Wierzchowski, pokonując Grzegorz Kruszkę i Macieja Przewoźnego 2:1 (6:2, 3:6, 10:5) oraz Piotra Gawrońskiego i Marcina Zborowskiego 2:1 (3:6, 6:1, 10:5).

Do dalszej fazy awansowali zwycięzcy grup. Czwartą parę wyłoniły spotkania barażowe. W półfinałach Kaźmierczak i Marcisz wygrali z Kruszką i Przewoźnym 2:0 (6:1, 6:1), a Matyla i Wierzchowski ograli Greutzmachera i Dotara 2:1 (6:0, 3:6, 10:8). Triumfatorami zostali Matyla i Wierzchowski, którzy w finałowym pojedynku okazali się lepsi od Kaźmierczaka i Marcisza, wygrywając 2:0 (6:3, 6:4).

– Poziom turnieju był wysoki, a umiejętności zawodników bardzo wyrównane – ocenił W. Wronecki, prezes Krotoszyńskiego Towarzystwa Tenisowego. – Cieszy fakt, że tenisiści z ościennych miast i powiatów chętnie do nas przyjeżdżają i chwalą wyjątkową atmosferę oraz dobrą organizację. W porównaniu z rokiem ubiegłym mieliśmy więcej uczestników, co potwierdza powyższą tezę. W imieniu Krotoszyńskiego Towarzystwa Tenisowego pragnę podziękować Urzędowi Miejskiemu, Bankowi Spółdzielczemu, BNP Paribas oraz innym naszym sponsorom za wparcie turnieju. Zapraszamy wszystkich miłośników tenisa do korzystania z obiektów przy ulicy Ogrodowskiego – dodał.

(GRZELO)

FOT. Michał Kobuszyński

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla