Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
FACHOWIEC

Defibrylator AED w Kobylinie

2020-11-25
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Defibrylator AED w Kobylinie
Defibrylator AED w Kobylinie
DAF-MAL

Od 23 listopada mieszkańcy gminy Kobylin mogą korzystać z automatycznego defibrylatora AED. Urządzenie zamontowano na ścianie budynku przy Alejach Powstańców Wlkp., nieopodal marketu Biedronka.

 

 

Pomysł zakupu defibrylatora AED zgłosił władzom gminy Jakub Nelle – miejscowy ratownik medyczny. – Jako że cały czas wspieramy wszelkie działania dotyczące ochrony zdrowia, zakupiliśmy taki sprzęt. To ważny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców gminy. W tym roku kilka razy wsparliśmy naszych ratowników. Dołożyliśmy się do zakupu karetki, wyremontowaliśmy pomieszczenia i zrobiliśmy nowe wejście do ich siedziby – oznajmia burmistrz Tomasz Lesiński.

Defibrylator AED to automatyczne urządzenie, dzięki któremu każdy może uratować ludzkie życie. Urządzenie służy do pomocy osobie w stanie nagłego zatrzymania krążenia, czyli takiej, która jest nieprzytomna i nie oddycha prawidłowo.

Ten niewielki i lekki sprzęt jest bezpieczny i bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy przynieść go do nieprzytomnej osoby i włączyć, a defibrylator sam „poinstruuje”, jakie dalsze kroki należy podjąć, co zrobić z osobą nieprzytomną i jak nakleić elektrody. Sam wykona analizę, a w razie konieczności zleci wyzwolenie impulsu defibrylacyjnego, który w wielu przypadkach jest jedyną formą ratunku dla osoby z nagłym zatrzymaniem krążenia.

Instrukcję obsługi AED znaleźć można TUTAJ.

(ANKA)

FOT. www.kobylin.pl

YouTube

ZSP2
Maśniak
Get Free
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud
Jarmużek
Oring
Pałac w Orli
Zuziak
Archiwum
Jumbonet
Lombard Smok