Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Derwich ojcem pierwszego zwycięstwa

2017-09-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Derwich ojcem pierwszego zwycięstwa
Derwich ojcem pierwszego zwycięstwa

Do dziewiątej kolejki ligowej Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski musiał czekać na zdobycie kompletu punktu. Podopieczni trenera Macieja Dolaty pokonali na wyjeździe Koronę Piaski 2:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Adrian Derwich, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

 

Koźminianie po pierwszej połowie powinni wysoko prowadzić. Stworzyli bowiem sobie pięć znakomitych okazji. Niestety, żadnej nie wykorzystali. Dawid Dolata nie trafił do pustej bramki, a uderzenie Artura Błażejczaka obronił golkiper. Z kolei Szymon Gałczyński zmarnował trzy świetne sytuacje.

Piłka wpadła do siatki dopiero w 68. minucie za sprawą wprowadzonego chwilę wcześniej z ławki Adriana Derwicha. Po indywidualnej akcji Szymona Gałczyńskiego, który minął trzech rywali, piłkę otrzymał A. Derwich i bez problemu pokonał bramkarza miejscowych.

Korona doprowadziła do wyrównania po bardzo ładnej akcji. Piłka jak po sznurku krążyła między zawodnikami miejscowej drużyny, aż w końcu Paweł Wasielewski strzałem nożycami umieścił futbolówkę w siatce.

Zwycięstwo Orłom zapewnił A. Derwich, który po wygraniu pojedynku z dwoma obrońcami sprytnym strzałem zmusił golkipera do kapitulacji.

(GRZELO)

Korona Piaski – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 1:2 (0:0)

BRAMKI: 0:1 – Adrian Derwich (68′), 1:1 – Paweł Wasielewski (76′), 1:2 – Adrian Derwich (84′)

BIAŁY ORZEŁ: Kubiak – Majusiak, Skowron, Grodzki, Janowski – Maciejewski (60′ J. Szymkowiak), Czabański, Wach, Dolata (66′ Derwich) – Błażejczak (60′ Wiła), Gałczyński (80′ M. Szulc)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...