2. /
  4. /
  5. Derwich ojcem pierwszego zwycięstwa
MDECOR

Do dziewiątej kolejki ligowej Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski musiał czekać na zdobycie kompletu punktu. Podopieczni trenera Macieja Dolaty pokonali na wyjeździe Koronę Piaski 2:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Adrian Derwich, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Koźminianie po pierwszej połowie powinni wysoko prowadzić. Stworzyli bowiem sobie pięć znakomitych okazji. Niestety, żadnej nie wykorzystali. Dawid Dolata nie trafił do pustej bramki, a uderzenie Artura Błażejczaka obronił golkiper. Z kolei Szymon Gałczyński zmarnował trzy świetne sytuacje.

Piłka wpadła do siatki dopiero w 68. minucie za sprawą wprowadzonego chwilę wcześniej z ławki Adriana Derwicha. Po indywidualnej akcji Szymona Gałczyńskiego, który minął trzech rywali, piłkę otrzymał A. Derwich i bez problemu pokonał bramkarza miejscowych.

Korona doprowadziła do wyrównania po bardzo ładnej akcji. Piłka jak po sznurku krążyła między zawodnikami miejscowej drużyny, aż w końcu Paweł Wasielewski strzałem nożycami umieścił futbolówkę w siatce.

Zwycięstwo Orłom zapewnił A. Derwich, który po wygraniu pojedynku z dwoma obrońcami sprytnym strzałem zmusił golkipera do kapitulacji.

Korona Piaski – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 1:2 (0:0)

BRAMKI: 0:1 – Adrian Derwich (68′), 1:1 – Paweł Wasielewski (76′), 1:2 – Adrian Derwich (84′)

BIAŁY ORZEŁ: Kubiak – Majusiak, Skowron, Grodzki, Janowski – Maciejewski (60′ J. Szymkowiak), Czabański, Wach, Dolata (66′ Derwich) – Błażejczak (60′ Wiła), Gałczyński (80′ M. Szulc)