2. /
  4. /
  5. Dobra passa Orłów przerwana
Paweł Radojewski - WYBORY

W IX kolejce piłkarskiej okręgówki ekipa Białego Orła Koźmin Wlkp. niespodziewanie przegrała aż 1:4 z LZS-em Cielcza. Tym samym zakończyła się seria zwycięstw. W czterech poprzednich meczach Orły zdobyły bowiem komplet punktów.

Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia i po 20 minutach prowadzili już 3:0! Najpierw dwa razy do siatki trafił Tomasz Mikołajczyk, a trzeci cios zadał Kamil Filipiak, pokonując koźmińskiego bramkarza strzałem z 15 metrów.

Po chwili Oskar Maciejewski zmniejszył straty, trafiając do bramki po dośrodkowaniu Filipa Oleśkowa z rzutu wolnego. Ale tuż przed przerwą miejscowi strzelili czwartego gola. Karol Oczkowski zaskoczył golkipera uderzeniem z rzutu wolnego.

Po zmianie stron koźminianie mieli inicjatywę, jednak brakowało dokładnych podań i skuteczności. Rywale z kolei kilka razy groźnie kontrowali, ale Mateusz Wronecki już nie dał się pokonać.

LZS Cielcza – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 4:1 (4:1)

BRAMKI: 1:0 – Tomasz Mikołajczak (7′), 2:0 – Tomasz Mikołajczak (14′), 3:0 – Kamil Filipiak (20′), 3:1 – Oskar Maciejewski (22′), 4:1 – Karol Oczkowski (45′)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki – Bierla (45′ Wosiek), Roszczak, Zieliński, Konopka, Maciejewski, Olesków, Ratajczyk (75′ Kubot), Borowczyk, Hajdasz, Szulc