Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Dobra postawa naszych zespołów

2019-06-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Dobra postawa naszych zespołów
Dobra postawa naszych zespołów

Bardzo dobrze spisały się trzy krotoszyńskie teamy na etapie rejonowym rozgrywek siatkówki plażowej. Wszystkie bowiem zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego, gdzie jednak było już znacznie trudniej.

 

Wcześniej rozegrano powiatowy turniej plażówki. Wygrali go Mateusz Sroczan i Jakub Sobkowiak z ZSP nr 3, którzy w finale pokonali Damiana Tysiaka i Dawid Kalaka z ZSP nr 2. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się Aleksandra Król i Aleksandra Golis z I LO w Krotoszynie.

Dwie najlepsze pary męskie oraz jedna żeńska rywalizowały potem w Kaliszu na etapie rejonowym. Wszystkie nasze drużyny pokazały się ze świetnej strony, zapewniając sobie prawo gry w finale wojewódzkim. A. Król i A. Golis uplasowały się na drugim miejscu, podobnie jak D. Tysiak i P. Czwojdziński. W turnieju chłopców najlepsi byli M. Sroczan i J. Sobkowiak.

Wojewódzki turniej we Wrześni rozegrano 5 czerwca. Już po dwóch konfrontacjach zmagania zakończyli siatkarze z ZSP nr 3 oraz siatkarki z I LO. Lepiej powiodło się teamowi z ZSP nr 2, który zanotował dwa zwycięstwa i dwie porażki i zajął siódmą pozycję w Wielkopolsce.

Opiekę nad naszymi siatkarzami sprawowali Piotr Wiedemann, Grzegorz Wiertlewski i Tomasz Sperzyński.

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla